Висадження рослин-клонів

Висадження рослин-клонів 15 травня учні-члени Київської Малої академії наук висадили саджанці клонованої горобини у парку НТУУ «Київський політехнічний інститут».


Клоновані саджанці МАНівці вирощували упродовж трьох років у лабораторії мікроклонального розмноження, яка знаходиться у Національному дендропарку «Софіївка». У 2012−2013 р.р.  учні Всеукраїнської літньої школи природозбереження  та біотехнологій рослин, яка проходить під егідою Малої академії наук України (МАНУ), займались клонуванням рослин.

Для них підібрали дерев'янисті рослини, які не розмножуються звичайним способом (відростками або цибулиною) і з якими працювати складніше, ніж із трав'янистими. З 200 клонованих саджанців збереглося близько 20, що є нормою. У клонуванні горобини за останні три роки взяли участь майже 90 учнів.

У майбутньому планується висадити велику алею рідкісних клонованих рослин. Потрібні садженці вже є.  Експеримент з клонування проводився за кошти НЦ «Мала академія наук  України» та лабораторії Національного дендрологічного  парку «Софіївка».Версія для друку Опубликовано: 22 Травня 2014
Поділитись: