Випускниця Київської МАН (відділення економіки) взяла участь у круглому столі «Підприємство 2020: інновації й технологічна готовність»

В активній дискусії взяли участь більше 20 представників бізнесу, державних та громадських організацій, посольств та бізнес-шкіл. Учасниками цього круглого столу стали і представники відділення економіки Київської Малої академії наук учнівської молоді:
Кагляк Олена Володимирівна, завідувач кабінету відділення економіки Київської Малої академії наук учнівської молоді;
Шолойко Вікторія, випускниця Київської МАН, яка посіла І місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України та ІІІ місце на ІІІ етапі конкурсних змагань у секції економічної теорії та історії економічної думки у 2012 році. До речі, дівчину можна привітати зі вступом! Вікторія стала студенткою Києво-Могилянської академії (спеціальність «фінанси і кредит», бюджетна форма навчання).
У рамках заходу відбулося обговорення стану розвитку інновацій й технологічної готовності країни в десятирічній перспективі, прогнозування ризиків для країни та бізнесу та розробка рішень для нівелювання цих ризиків.
Перед присутніми виступили:
Івченко Віктор Анатолійович, заступник Голови Державного агентства з інновацій, науки та інформатизації;
Рубан Вікторія, керівник відділу зв’язків з громадськістю компанії МТС;
Нанаєва Тетяна, директор освітніх програм компанії Intel;
Головко Ярослав, президент Київської бізнес-школи;
Афанасьєв Олег, керуючий партнер компанії «ProfilesInternational».
Була озвучена інформація, що за даними звіту Всесвітнього економічного Форуму про глобальну конкурентоспроможність 2011 року у категорії «інновації» Україна посіла лише 89-е місце серед 133 країн, проти 82-го місця у 2010-му. Такі цифри є сигналом як для країни, так і для бізнесу щодо необхідності докорінно змінювати ситуацію, оскільки сьогодні найбільш успішними є країни, які впроваджують та експортують високотехнологічні товари та послуги (Сінгапур, Швейцарія, Данія).
Кульмінацією круглого столу стала презентація Марини Саприкіної, Голови Центру «Розвиток КСВ», на тему: «Ризики 2020 року для України та бізнес-рішення». У ній було систематизовано можливі проблеми країни у 2020 році:
невелика кількість конкурентоспроможних новітніх технологій і продукції, як наслідок, зокрема, невеликої кількості державних закупівель цієї продукції;
застаріла виробнича база більшості підприємств;
малі державні та приватні витрати на розвиток науки, відтік науковців за кордон;
відсутність зв’язку університетів з промисловістю у сфері досліджень і розвитку.
Основними викликами для бізнесу у 2020 році, на думку експертів, стануть:
незадовільні умови праці;
відсутність планування стратегічного розвитку;
низька продуктивність праці;
великий відсоток зношеності основних фондів та їх можливий колапс;
відсутність дієвих механізмів та інфраструктури фінансування інновацій у державному та приватному секторах.
Бізнес-рішеннями, які дозволять подолати прогнозовані проблеми у 2020 році, дослідники бачать:
поєднання зусиль бізнесу та бізнес-асоціацій у лобіюванні прийняття системи державного стимулювання інноваційної діяльності та інвестицій у здійснення інноваційної діяльності;
залучені інвестиції в модернізацію основних виробничих фондів;
упровадження технологій енергоефективності та раціонального використання ресурсів, використання енергії відновлюваних джерел;
участь у мережах трансферу технологій, технопарків, наукових парків;
укріплення зв’язків з академічними установами та науково-дослідними інститутами;
запровадження у ВНЗ творчих гуртків/центрів науково-технічного творчого розвитку студентів;
упровадження програми з інновацій у бізнес-школах;
розширення використання екології чистого виробництва.
Дякуємо нашому постійному діловому партнеру Саприкіній Марині, Голові правління Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», за запрошення взяти участь у заході такого високого рівня.
Сподіваємось, кількість учнів-членів відділення економіки, які цікавляться питаннями стратегічного розвитку українських підприємств, зросте, і вони братимуть участь у круглих столах та інших заходах економічного спрямування. Усіх, хто бажає дізнатися про заходи, заплановані відділенням економіки, та зареєструватися для участі у них, просимо звертатися за телефоном 280-63-26.