Вихованці відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН взяли участь у Всеукраїнському круглому столі «Права людини: здобутки, проблеми та перспективи»

Вихованці відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН взяли участь у Всеукраїнському круглому столі «Права людини: здобутки, проблеми та перспективи» 5 грудня 2019 року учні-члени відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук взяли участь у Всеукраїнському круглому столі «Права людини: здобутки, проблеми та перспективи».

Захід, який проводився в рамках відзначення 71-ої річниці прийняття Загальної Декларації Прав Людини, було присвячено актуальним проблемам захисту прав людини, історії становлення вчення про права людини, сучасному стану й перспективам розвитку універсальних і регіональних механізмів захисту прав людини, впливу глобалізаційних процесів і тенденціям регіоналізації міжнародного права прав людини, місцю України в міжнародному правозахисному дискурсі.

У роботі пленарного засідання круглого столу взяли участь Джозеф Зігеле, Генеральний Секретар Європейського Інституту Омбудсмана; Ніна Карпачова, Перший Уповноважений Верховної Ради України з прав людини; Михайло Смокович, голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду України; Анна Адамська-Галлант, міжнародний головний експерт з питань судової реформи Проєкту «Право-Justice»; Олеся Трагнюк, доцент кафедри права Європейського Союзу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та ін.

Захід відкрив директор Інституту Юрій Ткаченко, який зачитав поздоровлення ректора університету Василя Тація. Крім нього юних науковців привітали: Ніна Карпачова – кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри загальноправових дисциплін Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Перший Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Віце-президент Європейського Інституту Омбудсмана, Перший Віце-президент Союзу юристів України, заслужений юрист України; Анна Адамська-Галлант – міжнародна головна експертка з питань судової реформи Проєкту «Право-Justice» (Польща).

Після привітального слова Джозіф Зігеле провів майстер-клас «European Ombudsman Institute and Human Rights in the excitement of politics» для учасників круглого столу.

Учні-вихованці відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук представили свої доповіді в секції «Повага до прав і свобод людини як базова цінність Української держави»:

«Сучасний стан прав людини в окупованому Криму»ь – Аджієва Еміне, учениця 10 класу спеціалізованої школи № 329 «Логос» імені Г.Гонгадзе;
«Проблеми реалізації права на конституційну скаргу в Україні» – Войтюк Дарія, ліцеїст 202 взводу юридичного ліцею імені Ярослава Кондратьєва;
«Забезпечення права громадян України на доступ до інформації» – Онищенко Артур, учень 10 класу спеціалізованої школи № 329 «Логос»
імені Г. Гонгадзе;
«Природне право людини на свідоме споживання та безпечне довкілля» – Букрєєва Марія, учениця 8 класу НВК «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей» №157;
«Право людини на захист у рамках кримінального провадження» – Рябова Адель, студентка І курсу Фінансово-правового коледжу;
«Право на освіту та інклюзивна освіта в умовах Нової української школи» – Ковач Ольга, учениця 10 класу спеціалізованої школи №200;
«Кожен має право знати свої права» – Войтенко Ярослава, учениця 9 класу школи І-ІІІ ступенів №218 Деснянського району м. Києва;
«Суб'єктивність у філософському осмисленні людини та природи права» – Харькова Христина, учениця 9 класу ЦТ «Шевченківець»;
«Право людини на споживання екологічно чистої продукції» – Дмитришин Роман, учень 9 класу спеціалізованої загальноосвітньої школи № 297;
«Право громадянина щодо Конституційної законності в системі сучасного права» – Серпун Дар’я, студентка ІІ курсу Коледжу економіки, права та інформаційних технологій Університету «КРОК».
Модератор секції Анатолій Степанович Мацко – кандидат юридичних наук, доцент кафедри загальноправних дисциплін Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого виступив із заключним словом та побажав учасникам круглого столу успіхів у вивченні юридичної справи, вдосконалення навичок у дослідницькій сфері.

Вихованці секції «Правознавство» відділення філософії та суспільствознавства Цимбал Аліна та Баглай Анастасія, разом з доповідачами від Київської МАН, висловили слова подяки організаторам заходу. Юні правознавці Київської МАН були нагороджені сертифікатами (0,5ECTS), що засвідчують участь у роботі круглого столу.

Підсумовуючи результати проведення круглого столу, слід підкреслити, що захист прав і свобод кожної особи є нашою спільною справою! Бажаємо майбутнім юристам, молодим науковцям та визнаним фахівцям-правозахисникам наснаги, натхнення та успіхів на шляху до утвердження загального визнання й забезпечення всебічного захисту прав людини!

«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїх гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю та повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства» — ці слова, що за авторства Володимира Михайловича Корецького знайшли своє відображення в статті 1 Загальної Декларації Прав Людини, мають стати життєвим кредо кожного юриста!

Версія для друку Опубликовано: 13 Грудня 2019
Поділитись: