Вихованці відділень економіки та технічних наук відвідали «ПроХаус» – тренінговий центр «ПроКредит Банку»

Вихованці відділень економіки та технічних наук відвідали «ПроХаус» – тренінговий центр «ПроКредит Банку» Збереження нашого довкілля не є викликом фанатиків, це здоровий глузд. Наше фізичне здоров’я, соціальне щастя


 і економічний добробут підтримаємо тільки ми самі                                                        у спільній праці, будучи вдумливими,ефективними доглядачами нашихприродних ресурсів.Рональд Рейган 13 грудня вихованці відділень економіки та секції «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження» відділення технічних наук Київської МАН, старшокласники Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», відвідали з навчальним візитом «ПроХаус», тренінговий центр «ПроКредит Банку».Захід відбувся у рамках проекту «Занурення у бізнес».

Ця унікальна будівля з можливістю проживання до 33 осіб одночасно в 11 кімнатах є підтвердженням стратегії банку відповідати найвищим екологічним стандартам та складовою частиною його системи екоменеджменту. Захід для молодих науковців провів Роман Олександрович Макаров, спеціаліст з енергоефективності та охорони довкілля «ПроКредит Банку».Зазвичай кожну останню суботу місяця о 10 годині ранку у тренінговому центрі проводиться екскурсія для невеликих груп охочих, але для молодих науковців зробили  виняток, провівши зустріч у будній день, у розширеному складі. Пан Роман тепло і гостинно зустрів наших дослідників у «ПроХаусі», запропонував їм чай, соки  і смачне печиво. Юні економісти звернули увагу на відсутність пластикового посуду – лише екологічний скляний та паперовий. Після цього пан Роман розпочав мультимедійну презентацію про унікальний для України екологічний проект, етапи трирічної модернізації будинку центрального офісу у тренінговий центр та складові екологічної політики банку.

Зі здивуванням дізналися старшокласники, що у двоповерховій будівлі «ПроХаус» площею 640 квадратних метрів з вересня 2014-го не було спожито жодного кубічного метра природного газу. Замість нього джерелами тепла виступають відновлювальні джерела енергії – сонце і земля. Відключення від газопостачання відбулося завдяки установці ґрунтового теплового насоса, що є чудовим рішенням для будівель з великим споживанням тепла.Наступним етапом модернізації будівлі стало утеплення шляхом ізоляції стін і даху спеціальною мінеральною ватою. Вікна замінили на енергоефективні з шестикамерним ПВХ-профілем та двокамерним склопакетом із заповненням газом аргон.Потім на спеціальній конструкції були встановлені і включені в систему гарячого водопостачання дев'ять плоских колекторів (панелей) для використання сонячної енергії.

Були також встановлені давачі руху для освітлення коридорів та проведена заміна всіх ламп освітлення на лампи LED. Все обладнання у тренінговому центрі – мікрохвильові печі, холодильники, пральні машини тощо  − має клас енергоефективності не нижче А.Одночасно з вищеназваними фізичними змінами, був розроблений ряд правил екодружньої поведінки для відвідувачів готелю та  співробітників банку, серед яких такі:1. Вимикати за собою світло.2. Вимикати монітор комп'ютера, виходячи більше, ніж на одну годину.3. Використовувати кнопку часткового зливу для економії води.4. Друкувати з двох боків аркуша, а внутрішню документацію – по два листи на одній сторінці.5. Використовувати пральну та посудомийну машини лише за повного завантаження та режиму енергозбереження.6. Відокремлювати паперові відходи від інших і викидати їх у спеціальні контейнери для макулатури.7. Не ходити за покупками з одноразовим пакетом, небезпечним для довкілля, а лише з багаторазовою сумкою.Пан Роман подарував кожному юному учаснику навчального заходу на згадку багаторазову екологічно безпечну сумку для покупок зі 100% органічної бавовни з корпоративною символікою банку, яка є прекрасною альтернативою пластиковим пакетам і стане стимулом для споживчої поведінки, безпечної для довкілля.Після цього молоді дослідники на власні очі побачили сонячні колектори і геотермальний насос у дії, систему рекуперації тепла та стандартний готельний номер «Прохаусу». Вони  порівняли енергоспоживання будинку до і після інвестицій у його енергоефективність. Юні науковці дізналися, як працюють ці технології на практиці та які результати отримані, скільки енергії заощадив банк, і який економічний результат від інвестиції в поновлювані джерела енергії. Вони були вражені, дізнавшись, що «ПроКредит Банк» інвестував у модернізацію «ПроХаус» 86 тис. євро лише за перші два роки. З цікавістю дізналися МАНівці і про систему екоменеджменту «ПроКредит Банку» в Україні, яка складається із трьох компонентів:
  1. Вплив співробітниківна ефективне та економне споживання ресурсів (паперу, енергії, води)   і управління відходами. Задля цього в кожному банку групи «ПроКредит» були створені структури економічного менеджменту із двох співробітників.


  2. Управління екологічними і соціальними ризиками кредитування: банк не працює з клієнтами, що можуть становити потенційну загрозу для навколишнього середовища,займаються екологічно небезпечними видами діяльності або морально несприйнятливими формами праці.


  3. Розвиток «зеленого фінансування» клієнтів через підтримку екодружніх заходів, використання енергозберігальнихтехнологій та відновлювальних джерел енергії, які мають позитивний ефект для навколишнього середовища: захист ґрунту, органічне землеробство, очищення та рециркуляція води, збір і утилізація відходів тощо.Вихованці Київської МАНзалишилися під глибоким позитивним враженням від побаченого та почутого. До відвідання «ПроХаусу» вони ніколи не думали, що банківська установа може бути настільки «екологічною» та здатною турбуватися про навколишнє середовище.Впевнені, що після екскурсії до «ПроХаусу» юні дослідники змінять свою споживчу та професійну поведінку на користь безпечної для навколишнього середовища, подумають про екологічну модернізацію власних будинків, виберуть банківську сферу, «ПроКредит Банк», відновлювальні джерела енергії та екологічний менеджмент об’єктом власних науково-дослідницьких робіт.Керівництво відділення економіки висловлює вдячність:
  • Макарову Роману Олександровичу, спеціалісту з енергоефективності та охорони довкілля «ПроКредит Банку», – за змістовний та корисний навчальний захід для юних вихованців Київської МАН, організований на найвищому рівні;


  • Ковальовій Вікторії Миколаївні, методисту Політехнічного ліцею, – за супровід групи учнів.Версія для друку Опубликовано: 18 Грудня 2017
Поділитись: