Вихованці Київської МАН – глядачі "Science Battlе" в UNIT.City

Вихованці Київської МАН – глядачі "Science Battlе" в UNIT.City Відділення економіки у рамках проектів "Економісти без меж" та "Занурення у бізнес" бере активну та системну участь у перетворенні науково-дослідницьких робіт вихованців Київської МАН на успішні стартапи. Саме тому, ми запросили двох талановитих вихованців Київської МАН, Ковач Ольгу та Ілліна Теодора, які розвивають власні проекти у сфері соціального та комерційного підприємництва, на чотирьохгодинну видовищну інтелектуальну наукову битву у якості глядачів. Надзвичайно приємно, що МАНівців вкотре підтримали їх батьки, які виділили час та прийшли на захід у вихідний день разом з ними. Нашою метою був обмін досвідом між науковцями різних поколінь, розвиток уявлень про успішний пітч стартапу у юних дослідників, формування ситуації успіху. Багато талановитих та амбітних українських вчених просто зараз працюють над розробками, що здатні перетворити найсміливіші прагнення людства на реальність. Саме тому 23 листопада 2019 року в Києві, в UNIT. City, відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу «Science Battle» (англ. Наукова битва) від компанії PJSC Carlsberg Ukraine. Під час заходу пройшла презентація 9 проектів фіналістів та було визначено два найкращі інноваційні наукові проекти за версією професійного журі, які отримали гранти по 500 000 гривень (до оподаткування) на дослідницькі розробки! Компанія Carlsberg відома масштабною підтримкою фундаментальних наукових досліджень, бо прагне, щоб нові наукові ідеї, винаходи, ініціативи зробили наш світ кращим вже сьогодні.


Метою конкурсу є вирішення однієї з двох глобальних проблем: зменшення шкоди від великих виробництв та підвищення їхньої ефективності. До участі в конкурсі було подано 54 наукові проекти з усієї України у наступних сферах: агропромисловість; водні ресурси; біотехнології; ефективна енергетика; зменшення викидів СО2. Наймолодшому автору проекту, винахіднику та ентузіасту, що турбується про охорону довкілля, доречі МАНівцю, було 18 років, найстаршому - 78 років. На фіналістів конкурсу чекав тиждень роботи з досвідченими менторами, які допомогли найкращим командам підготуватися до презентації своїх проектів. У фіналі кожен проект мав лише 10 хвилин для презентації власної ідеї:  5-хвилин на пітч на основі мультимедійної презентації та 5-хвилин на сесію питань та відповідей.

 


Переможцями Всеукраїнського конкурсу "Science Battle" стали проекти "H-2-reduction" та "Druid Dron". Переможцем глядацького журі став проект "Carbominer". Проект "H-2-reduction" розробляє процес знешкодження стійких органічних забруднювачів (наприклад, пестицидів)  високотемпературним відновленням у середовищі синтез-газу.  Проект "Druid Drone" вирішує проблему широкого розповсюдження напівпаразитичної рослини омели на деревах у місті, лісі та лісосмугах за допомогою дронів. Критеріями оцінки проектів були наступні: наукова складова; актуальність та новизна ідеї; компетентність автора/команди; важливість для планети; відповідність категорії; подача інформації та презентація; потенціал реалізації.

 


Юні науковці Київської МАН були вражені професійним рівнем заходу та його учасників. Неабиякий їх інтерес викликав проект "RE-leaf PAPER" Фречки Валентина, випускника Закарпатської МАН, золотого призера "Genius Olimpiad-2018" у США та Міжнародної учнівської олімпіади з екології-2018 у Кенії. Талановитий юнак пропонує технологію виготовлення паперової продукції з опалого листя. Наостанок про власні успіхи розповів автор проекту-переможця минулого року. Проект «Воду слонам!» пропонує спосіб, здатний врятувати водойми України від «цвітіння». Ідея полягає в очищенні стічних від фосфатів за допомогою корисних водоростей.

 


МАНівці зрозуміли, наскільки важливою є науково-дослідницька діяльність для вирішення проблем суспільства, а ораторська майстерність - для успішної презентації стартапу, одержали уявлення, як підготувати успішний пітч. Сподіваємось, одного дня і їх ідеї будуть високо оцінені членами журі. А поки розкажемо про їх досягнення детальніше.

 


Ковач Ольга, учениця 10 класу  ЗЗСО #200, вихованка секції "Педагогіка" відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН, є авторкою науково-дослідницької роботи на тему «Інклюзивна освіта в умовах Нової Української Школи». Посіла 1 місце на міському етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН з темою «Сухомлинський та Макаренко про самовиховання та саморозвиток особистості» у минулому році. Фіналістка «Школи Успіху 2019» від Klitschko Foundation. Учасниця Cactus Forum 2019. Організаторка проекту для дітей з особливими потребами з елементами тренінгової діяльності. Учасниця міжнародних конференцій та круглих столів. Переможниця Чемпіонату України-2018 зі спортивних бальних танців по програмі STANDART.

 


Теодор Iллін є наймолодшим винахідником відділення економіки, комп’ютерних наук та «Школи юного науковця» Київської МАН, учнем 4 класу школи «Ангстрем», Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування «Robo.House/ Дім роботів», учасником конкурсної групи зоо-юннатів при Київському зоопарку. 9 листопада талановитий хлопчик став фіналістом ІІ Всеукраїнського дитячого конкурсу «Хочу бути науковцем!». Юний дослідник мріє створити робо-руку та "Екзокостюм з легкого електропровідного матеріалу на основі датчиків, що сприймають сигнали з м'язів та складається з потужних графенових акумуляторів".

 


Пишаємось талановитими дослідниками та щиро зичимо їм успіху. Запрошуємо вихованців Київської МАН, які цікавляться розвитком власних стартапів, приєднуватися до відповідних заходів відділення економіки.

 


 Версія для друку Опубликовано: 29 Листопада 2019
Поділитись: