Вихованці Київської МАН – глядачі "Science Battlе" в UNIT.City

Метою конкурсу є вирішення однієї з двох глобальних проблем: зменшення шкоди від великих виробництв та підвищення їхньої ефективності. До участі в конкурсі було подано 54 наукові проекти з усієї України у наступних сферах: агропромисловість; водні ресурси; біотехнології; ефективна енергетика; зменшення викидів СО2. Наймолодшому автору проекту, винахіднику та ентузіасту, що турбується про охорону довкілля, доречі МАНівцю, було 18 років, найстаршому - 78 років. На фіналістів конкурсу чекав тиждень роботи з досвідченими менторами, які допомогли найкращим командам підготуватися до презентації своїх проектів. У фіналі кожен проект мав лише 10 хвилин для презентації власної ідеї: 5-хвилин на пітч на основі мультимедійної презентації та 5-хвилин на сесію питань та відповідей.
Переможцями Всеукраїнського конкурсу "Science Battle" стали проекти "H-2-reduction" та "Druid Dron". Переможцем глядацького журі став проект "Carbominer". Проект "H-2-reduction" розробляє процес знешкодження стійких органічних забруднювачів (наприклад, пестицидів) високотемпературним відновленням у середовищі синтез-газу. Проект "Druid Drone" вирішує проблему широкого розповсюдження напівпаразитичної рослини омели на деревах у місті, лісі та лісосмугах за допомогою дронів. Критеріями оцінки проектів були наступні: наукова складова; актуальність та новизна ідеї; компетентність автора/команди; важливість для планети; відповідність категорії; подача інформації та презентація; потенціал реалізації.
Юні науковці Київської МАН були вражені професійним рівнем заходу та його учасників. Неабиякий їх інтерес викликав проект "RE-leaf PAPER" Фречки Валентина, випускника Закарпатської МАН, золотого призера "Genius Olimpiad-2018" у США та Міжнародної учнівської олімпіади з екології-2018 у Кенії. Талановитий юнак пропонує технологію виготовлення паперової продукції з опалого листя. Наостанок про власні успіхи розповів автор проекту-переможця минулого року. Проект «Воду слонам!» пропонує спосіб, здатний врятувати водойми України від «цвітіння». Ідея полягає в очищенні стічних від фосфатів за допомогою корисних водоростей.
МАНівці зрозуміли, наскільки важливою є науково-дослідницька діяльність для вирішення проблем суспільства, а ораторська майстерність - для успішної презентації стартапу, одержали уявлення, як підготувати успішний пітч. Сподіваємось, одного дня і їх ідеї будуть високо оцінені членами журі. А поки розкажемо про їх досягнення детальніше.
Ковач Ольга, учениця 10 класу ЗЗСО #200, вихованка секції "Педагогіка" відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН, є авторкою науково-дослідницької роботи на тему «Інклюзивна освіта в умовах Нової Української Школи». Посіла 1 місце на міському етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН з темою «Сухомлинський та Макаренко про самовиховання та саморозвиток особистості» у минулому році. Фіналістка «Школи Успіху 2019» від Klitschko Foundation. Учасниця Cactus Forum 2019. Організаторка проекту для дітей з особливими потребами з елементами тренінгової діяльності. Учасниця міжнародних конференцій та круглих столів. Переможниця Чемпіонату України-2018 зі спортивних бальних танців по програмі STANDART.
Теодор Iллін є наймолодшим винахідником відділення економіки, комп’ютерних наук та «Школи юного науковця» Київської МАН, учнем 4 класу школи «Ангстрем», Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування «Robo.House/ Дім роботів», учасником конкурсної групи зоо-юннатів при Київському зоопарку. 9 листопада талановитий хлопчик став фіналістом ІІ Всеукраїнського дитячого конкурсу «Хочу бути науковцем!». Юний дослідник мріє створити робо-руку та "Екзокостюм з легкого електропровідного матеріалу на основі датчиків, що сприймають сигнали з м'язів та складається з потужних графенових акумуляторів".
Пишаємось талановитими дослідниками та щиро зичимо їм успіху. Запрошуємо вихованців Київської МАН, які цікавляться розвитком власних стартапів, приєднуватися до відповідних заходів відділення економіки.