Вигадка і реальність: майстер-клас із написання казок

Вигадка і реальність: майстер-клас із написання казок Удень св. Миколая,19 грудня, до Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка завітав письменник, видавець Іван Андрусяк. Його майстер-клас відвідали не лише студенти, а й юні шанувальники українського слова – учні відділення української філології та мистецтвознавства КМАНУМ, адже казки цікаві усім, особливо з наближенням зимових свят. Іван Андрусяк тезово розповів про основні механізми написання захопливої казки з досвіду казкаря:


- цікавість і страх – дві рушійні сили побудови казки;



- герой у казці має асоціюватися із самою дитиною, бо через казку дитина усвідомлює свою причетність до певної спільноти;



- якщо антигерой – слабак, то це знецінює подвиг вашого героя;



- дидактичний елемент у сюжеті треба майстерно приховати;



- чим молодшадитина, тим важливіша функція повтору.



Поділився Іван Андрусяк і процесом видання книги для дітей: «У тексті має бути якась неправильність, каверзність – так і відбираю тексти. Окремий процес підбору ілюстрацій. Робота з досвідченими художниками прогнозована. Мені цікавіше шукатиюних митців. У них часто може бути нестандартне бачення. Часто зверстати книгу з потрібним кольором, світлом при скануванні малюнків – окремий квест, але це захоплює. Один процес – написати казку, геть інший – народити книгу».



На зустрічіпанувала творча атмосфера. МАНівці звернули увагу на те, що твори  Івана Андрусяка розраховані на дуже різний вік. На їхню думку, казкою для дорослих є детектив, а читачеві важливий момент подолання реальності, відчуття можливості змінити щось.



Із завершенням майстер-класу кожен із присутніх розставив для себе акценти в підході до казки, а всі охочі отримали автограф письменника.



Версія для друку Опубликовано: 21 Грудня 2016
Поділитись: