Вибір- cвобода вибору!

Вибір- cвобода вибору! Вибір- cвобода вибору- вибір без вибору- відповідальність –людяність. Етика VS Наука … та багато чого іншого. Якщо в цьому переліку ти знайдеш щось цікаве, тоді запрошую до онлайн-обговорень!
13.04  о 17.00 – Етичні дилеми, АБО Ситуація морального вибору. Дане заняття передбачає з’ясування питання «дилеми», розгляд найбільш відомих невирішених дилем і розуміння специфіки етичних дилем. На прикладі етичних дилем «Плагіат», «Дружба», «Самокероване авто» тощо, спробуємо з’ясувати, що таке вибір в складних ситуаціях, чи має місце в них «свобода вибору» та чи існує «вибір без вибору». Також на занятті ми ознайомимося з етичними дилемами, на які чекає людство в найближчому майбутньому (наприклад, дилема «Нейронет» («brain-to-brain interface», дилема «Cheetah Flex-Foot» ін.) і спробуємо їх розв’язати.

17.04. о 17.00. – Етичні проблеми соціальних експериментів. На занятті ми розглянемо ряд провокаційних експериментів, які в той чи інший час проводилися вченими, дослідниками. Це переважно експерименти над тваринами (наприклад, «Набута безпорадність» Марка Селігмана) та людьми (наприклад, «Експеримент підкорення» Стенлі Мілгрема»). Відповідно до цих експериментів ми спробуємо з’ясувати, чи є вони етичними, яке місце в них займає етика та чи варті вони того, щоб бути проведеними.

Всі заняття містять, як теоретичну складову, так і практичну. Вони є відкритими та публічними. До них можуть долучатися всі бажаючі, попередньо заповнивши реєстраційну форму: https://docs.google.com/…/17AL33g2R03wXIVXzA0P7z0oDOlm…/edit

До зустрічі в ефірі!

 

Версія для друку Опубликовано: 10 Квітня 2020
Поділитись: