Всесвітній день води

Всесвітній день води 1992-го року в Ріо-де-Жанейро на конференції з питань навколишнього середовища та розвитку було рекомендовано визначити Міжнародний день спостережень за водою. Генеральна асамблея Об’єднаних Націй відповідала за визнання 22 березня 1993 року як першого Всесвітнього дня води. Відтоді цей день відзначається щорічно.


«Вода та робочі місця» − тема Всесвітнього дня води 2016 року. Її погоджено зі спеціалізованою агенцією ООН з питань води та Міжнародною організацією праці.22 березня викладачі та учні-члени відділення наук про Землю Київської Малої академії наук учнівської молоді взяли участь в роботі круглого столу з управління водними ресурсами, присвяченого Всесвітньому дню води. Засідання відбулося на географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Відкрив захід декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, член-кореспондент НАПН України, доктор економічних наук, президент Українського географічного товариства Ярослав Богданович Олійник.

З вітальним словом до присутніх звернулася виконувач обов’язків Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Олександрівна Вронська, яка наголосила, що сьогодні є актуальними проблеми використання, охорони та відтворення водних ресурсів України. Тому надзвичайно важливо для молоді вивчати міжнародний та вітчизняний досвід з управління водними ресурсами та долучатися до справи навколишнього природного середовища.Виконувач обов’язків голови Державного агентства водних ресурсів України Ірина Іванівна Овчаренко привітала учасників круглого столу зі святом та виступила з доповіддю, в якій докладно розповіла про функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу України та заходи, які вживаються щодо гарантованого забезпечення населення і галузей народногосподарського комплексу водними ресурсами належної якості.Представники професорсько-викладацького складу Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Вінницького національного технічного університету висвітлили питання типології поверхневих водних об’єктів за розмірами  та напрямки розвитку електронного кадастру водних ресурсів України, дали оцінку процесам переформування берегів дніпровських водосховищ.У своїх доповідях фахівці басейнових управлінь водних ресурсів зупинились на питаннях використання ГІС-технологій, відновленні витоків річок та природних джерел.Виступи експертів проекту ЄС щодо апроксимації законодавства у сфері навколишнього середовища були надзвичайно цікавими.Нікого не залишили байдужими та викликали активне обговорення доповіді учнів-членів відділення наук про Землю Київської МАН.Мінько Марина, учениця 10 класу гімназії «Оболонь», член секції гідрології,  дала характеристику ґрунтових і міжпластових вод як джерел водопостачання села Южного Ічнянського району Чернігівської області. Вадим Олександрович Потапенко, заступник начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів, запропонував розмістити матеріали доповіді на сайті Деснянського басейнового управління водних ресурсів.

Веренич Данило, учень 9 класу Природничо-наукового ліцею № 145, член секції гідрології,  окреслив проблеми малих річок України на прикладі басейну річки Ірпінь.

Про міфічні (зниклі) озера розповів учасникам круглого столу Старий Микола, учень 9 класу гімназії № 59 імені О.М. Бойченка, член секції гідрології.

Під час підведення підсумків роботи круглого столу представники професорсько-викладацького складу ВНЗ України, органів влади закликали юне покоління науковців продовжувати вивчати, досліджувати водні ресурси, долучатися до спільного вирішення водних проблем, адже саме в руках молоді − майбутнє водних ресурсів. Адже вода є головною передумовою виживання людства. І тільки якісна вода та чисте навколишнє середовище можуть забезпечити високий рівень розвитку економіки, а значить, і держави. Версія для друку Опубликовано: 24 Березня 2016
Поділитись: