Вода = життя

Починаючи з 6-7 класів, учні досліджують стан водойм усієї України, вивчають різні методики їх очищення, що дає їм змогу проявити себе в науково-дослідній діяльності, дізнатися чогось нового, зробити свій внесок у розвиток науки в Україні.
Учасників привітали співробітники Хіміко-технологічного факультету доценти Сергій Концевой та Тетяна Пилипенко, старша викладачка Ольга Качоровська. Родзинкою стала доповідь вихованки відділення хімії та біології Київської МАН, студентки Хіміко-технологічним факультетом КПІ ім. Ігоря Сікорського Анни Гусак. Конференція проходила у форматі диспуту – учні ставили доповідачеві запитання, активно з'ясовували всі тонкощі роботи.
Особливо багато уваги привертала виставка дослідницьких проєктів учасників, до перегляду якої долучилися не тільки учні, а й викладачі Факультету.
Загалом конференція пройшла цікаво та продуктивно. Цінним є те, що на таких заходах учні мають можливість продемонструвати свої вміння, обмінятися досвідом та дізнатися багато нового.
З мотиваційних листів учасників конференції
Мене давно цікавить хімія як наука, знання якої можна застосувати у військовій справі.
Мені відомо, що в Україні на складах знаходиться величезна кількість фільтрувальних протигазів, у яких закінчився гарантійний термін використання. Великою проблемою є їхня утилізація.
Водночас мені відомо, що є проблема одержання чистої питної води та води для використання з технічною метою.
Доцільно було б активоване вугілля, яке міститься у фільтрувальних системах протигазів, використати як адсорбент для очищення та доочищення води для військових і населення у польових умовах у зоні проведення бойових дій.
Активоване вугілля, що знаходиться у протигазах, які є застарілими, можна легко вилучити та використати для одержання адсорбенту. Я також провів досліди з використання цього вугілля для вилучення з води різних забрудників. Це може бути актуальним і в екстремальних ситуаціях (при нестачі бутильованої води та табельних засобів знезараження води).
Вважаю, що надалі можна буде продовжити цю роботу, а її результати будуть корисні людям, особливо військовим, які знаходяться в екстремальних умовах. Маю надію, що в майбутньому я зможу приєднатися до шановного колективу хіміків на користь суспільству.
З повагою,
Курилович Владислав
Людина звикла користуватися всіма дарами природи, не задумуючись про те, звідки що береться і що треба робити, щоб зберегти це багатство.
Настав час подумати про це, зрозуміти всі негативні наслідки свого втручання в природу, допомогти або хоча б не заважати їй самій відновлювати свої ресурси.
Завданням мого проєкту є розкриття важливості води для людства та планети в цілому. У роботі показано, наскільки брудною є вода у сучасних реаліях, саме в нашому рідному місті Києві. Ця інформація може бути корисною як на уроках природничого циклу, так і в позашкільній роботі. Нове покоління має мислити по-новому!
З повагою,
Калінчук Сергій