Вода = життя

Вода = життя 17 червня 2021 року відділенням хімії та біології Київської МАН спільно з  Хіміко-технологічним факультетом КПІ ім. Ігоря Сікорського провели  IV Науково-практичну учнівську конференцію у рамках Всеукраїнського учнівського проєкту "Збереження прісної води і водоочищення як складових сталого розвитку України". Основним завданням проєкту є об'єднання інтелектуальних і творчих здібностей молоді для розробки інноваційних шляхів  розв'язання теперішніх і майбутніх проблем з водою.

Починаючи з 6-7 класів, учні досліджують стан водойм усієї України, вивчають різні методики їх очищення, що дає їм змогу проявити себе в науково-дослідній діяльності, дізнатися чогось нового, зробити свій внесок у розвиток науки в Україні.

Учасників привітали співробітники Хіміко-технологічного факультету доценти Сергій Концевой та Тетяна Пилипенко, старша викладачка Ольга Качоровська. Родзинкою стала доповідь вихованки відділення хімії та біології Київської МАН, студентки Хіміко-технологічним факультетом КПІ ім. Ігоря Сікорського Анни Гусак. Конференція проходила у форматі диспуту – учні ставили доповідачеві запитання, активно з'ясовували всі тонкощі роботи.

Особливо багато уваги привертала  виставка дослідницьких проєктів учасників, до перегляду якої долучилися не тільки учні, а й викладачі Факультету.

Загалом конференція пройшла цікаво та продуктивно. Цінним є те, що на таких заходах учні мають можливість продемонструвати свої вміння, обмінятися досвідом та дізнатися багато нового.

З мотиваційних листів учасників конференції

Мене давно цікавить хімія як наука, знання якої можна застосувати у військовій справі.

Мені відомо, що в Україні на складах знаходиться величезна кількість фільтрувальних протигазів, у яких закінчився гарантійний термін використання. Великою проблемою є їхня утилізація.

Водночас мені відомо, що є проблема одержання чистої питної води та води для  використання з технічною метою.

Доцільно було б активоване вугілля, яке міститься у фільтрувальних системах протигазів, використати як адсорбент для очищення та доочищення води для військових і населення у польових умовах у зоні проведення бойових дій.

Активоване вугілля, що знаходиться у протигазах, які є застарілими, можна легко вилучити та використати для одержання адсорбенту. Я також провів досліди з використання цього вугілля для вилучення з води різних забрудників. Це може бути актуальним і в екстремальних ситуаціях (при нестачі бутильованої води та табельних засобів знезараження води).

Вважаю, що надалі можна буде продовжити цю роботу, а її результати будуть корисні людям, особливо військовим, які знаходяться в екстремальних умовах. Маю надію, що в майбутньому я зможу приєднатися до шановного колективу хіміків на користь суспільству.

З повагою,

Курилович Владислав

Людина звикла користуватися всіма дарами природи, не задумуючись про те, звідки що береться і що треба робити, щоб зберегти це багатство.

Настав час подумати про це, зрозуміти всі негативні наслідки свого втручання в природу, допомогти або хоча б не заважати їй самій відновлювати свої ресурси.

Завданням мого проєкту є розкриття важливості води для людства та планети в цілому. У роботі показано, наскільки брудною є вода у сучасних реаліях, саме в нашому рідному місті Києві. Ця інформація може бути корисною як на уроках природничого циклу, так і в позашкільній роботі. Нове покоління має мислити по-новому!

З повагою,

Калінчук Сергій

 

Версія для друку Опубликовано: 18 Червня 2021
Поділитись: