ВОДА = ЖИТТЯ

ВОДА = ЖИТТЯ 17 травня – 18 травня на базі хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» відбувалася ІІІ науково-практична конференція у рамках Всеукраїнського учнівського проекту «Збереження прісної води і водоочищення як складові сталого розвитку України». Захід організувало відділення хімії та біології Київської Малої академії наук учнівської молоді спільно з хіміко-технологічним факультетом КПІ. Основними завданнями проекту було об'єднати інтелектуальні та творчі здібності молоді для розробки інноваційних рішень у розв'язанні теперішніх і майбутніх проблем з водою.


З кожним роком все більше дітей залучається до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання. Конференція зібрала 45учасників, учнів 6-11 класів з понад 20 закладів загальної середньої освіти. Починаючи з 6-7 класів, учні досліджують стан водойм усієї України, вивчають різні методики їх очищення, що дає їм змогу проявити себе в науково-дослідній діяльності, дізнатися щось нове, зробити свій внесок у розвиток науки в Україні.

 


Даний захід розпочався з вітальних слівдекана хіміко-технологічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, якийу своїйпромовізакцентувавувагу на проблемах водних ресурсів, що сприяло створенню робочої атмосфери заходу.

 


 Було надзвичайно приємно отримати привітання та слова підтримки:

 


«Україна багата водними ресурсами, але їх збереження і раціональне використання має стати пріоритетним у розвитку держави саме зараз. Інакше, з роками зволікання, це питання стане гостро актуальним саме по собі. З ваших робіт зрозуміло, що ви своєю невгамовною енергією, інтелектуальними та творчими здібностями здатні виявити теперішні і можливі майбутні екологічні небезпеки та запропонувати власні шляхи їх подолання».

 


Владислав Столяр, заступник директора Департаменту експлуатації водопровідного господарства ПрАТ «АК «Київводоканал»

 


«Вы молодое поколение, которое участвует в решении важной и серьезной задачи получения, улучшения качества и сохранения чистой воды.

 


Вода становится стратегическим ресурсом, и для получения чистой и безопасной воды требуется осваивать знания различных наук. Сейчас в отрасли получения чистой и безопасной воды работают одни из самых востребованных специалистов.

 


Наша совместная работа обеспечить доступ к чистой и безопасной воде, обеспечить процветающее и надежное будущее для каждого».

 


Сергій Василюк, завідувачвідділудослідженьрозробокООО НПП Екософт, кандидат хімічних наук

 


Програма конференції включала не тільки доповіді учасників, а й цікаві хімічні демонстрації, які підготували вихованці відділення хімії та біології.

 


Члени експертної ради, співробітники хіміко-технологічного факультету (доценти Тетяна Пилипенко, Сергій Концевой, Олександр Букет, старший викладач Ольга Качоровська)  та Ісаченко Олена Миколаївна, завідувач відділення екології та аграрних наук Київської Малої академії  наук учнівської молоді, з цікавістю оцінювали учасників конференції, яка відбувалася у форматі диспуту – учні ставили доповідачеві запитання, члени журі активно з'ясовували всі тонкощі роботи, а головне – основну мету та самос­тій­ність виконання.

 


Загалом конференція булацікавоюта продуктивною. Цінним є те, що на таких заходах учні мають можливість продемонструвати свої вміння, обмінятися досвідом та дізнатися багато нового.

 


Велика вдячність усім учасникам конференції! Звертаємось до всіх – просто задумайтесь над своїм ставленням до води. На жаль, ми забуваємо про свою залежність від водних ресурсів та нехтуємо їх збереженням. Майбутнє водних ресурсів планети залежить від дій людства. Тому кожен з нас повинен зробити добру справу задля збереження, охорони та відтворення водних ресурсів!

 


 Версія для друку Опубликовано: 21 Травня 2019
Поділитись: