Вітаємо з перемогою!

Гліб Єрофєєв, який є одним із співавторів проєкту, займається у секції історичного краєзнавства відділенні історії КМАН та вже, змагаючись з учнями 9-х класів, зайняв в цьому році ІІ місце у ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Його робота «Історія Олександрівської міської лікарні міста Києва від заснування до сьогодення (ХІХ-ХХІ ст.)» є надзвичайно актуальною в сучасних умовах У ній Гліб порушує не тільки історичні питання, а ще й об'єктивно оцінює сучасний матеріально-технічний стан установи, даючи реальні поради, як оптимізувати її роботу і підтримати лікарню у цей непростий час.
Але повертаємося до проєкту. Завдяки онлайн додатку для смартфонів, над яким працювала ініціативна група, кожен з легкістю зможе корисно провести вільний час, не просто гуляючи Києвом, а й досліджуючи історію, культуру, мистецтво. Діти розробили 5 унікальних маршрутів, об'єднали їх між собою, додали цікаву інформацію, візуалізацію, власну зйомку з дронів, фото, відео, аудіо матеріали, логотипи, позначки для того, щоб пройти ними з користю для себе зміг кожний. Крім цього, учні не забули й про іноземних гостей, тепер і вони зовсім безкоштовно зможуть побачити усі принади нашої столиці (для них зроблено версію англійською мовою).
Уявіть собі: люди, які прибуватимуть до Києва, зможуть зчитувати QR код в аеропорту або на вокзалі і, маючи трохи вільного часу, відправлятися на прогулянку найцікавішими куточками нашого міста. Учні також подбали і про людей з особливими потребами, відтепер проблеми із слухом або зором не будуть впливати на якість життя. Із запропонованим додатком немає перепон у дослідженні Києва.
Маючи такий чудовий доробок, учні «Гімназії А+» вирішили взяти участь у фестивалі стартапів «Class ідея»-2020. Після голосування проєкт «Інтерактивна карта Києва» став переможцем у номінації «Соціальний стартап». Але це ще не все! Ідею дітей підтримали партнери фестивалю: ТОВ «АВТОР», «Музей становлення української нації», Громадська організація «СМАРТ СІТІ ХАБ» та Освітня платформа нового зразка — Kyiv Smart City School. Саме ці компанії допоможуть талановитим учням втілити їх проєкт у життя. Головна робота ще попереду, основний її етап припадає на 2020-2021 роки.
Відділення історії дуже радіє успіхам учнів, дякує за цікавий проєкт і бажає подальшої реалізації задумів та ідей!