Відвідання МАНівцями Інституту біохімії з нагоди 130-річчя від дня народження О.В. Палладіна

Відвідання МАНівцями Інституту біохімії з нагоди 130-річчя від дня народження О.В. Палладіна Вже протягом десяти років на базі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України (вул. Леонтовича, 9) працює лекторій «Передові рубежі біології», де виступи провідних учених України (щомісяця в другу середу о 16.30) проходять дуже цікаво і збирають велику аудиторію. На заняттях лекторію слухачі можуть ознайомитися з сучасними досягненнями вітчизняної та світової науки в галузі біохімії, молекулярної біології і генетики, мікробіології, медицини, біотехнології, екології тощо, набути певних навичок і опанувати методи проведення лабораторно-практичних та експериментальних робіт, розвинути свій пізнавальний інтерес.


Цього навчального року офіційне відкриття роботи лекторію співпало із відзначенням 130-ї  річниці від дня народження засновника Інституту біохімії НАН України – всесвітньо відомого ученого, академіка Олександра Володимировича Палладіна (нар. 10 вересня 1885 р.). Отже, 9 вересня о 16.30 до Меморіального музею О.В. Палладіна, серед експонатів якого є і документи про тривалу науково-освітянську роботу науковців з учнівсько-студентською молоддю, завітали юні дослідники – члени Київської МАН, аби вшанувати світлу пам’ять Олександра Володимировича.  Екскурсію  музеєм  провів   його  куратор, керівник  секції  екології  відділення екології  та  аграрних  наук   та  віце-президент Київської МАН   В.І. Назаренко. Він розповів історію створення Інституту біохімії, який став базовим для секції екології, і саме в якому працює Університет юних біохіміків на чолі з його ректором – директором Інституту, президентом Українського біохімічного товариства, академіком С.В. Комісаренком.





1925-го року у Харкові, за ініціативи професора Олександра Володимировича Палладіна, на базі науково-дослідної кафедри Харківського медичного інституту був заснований Український біохемічний інститут Народного Комісаріату освіти УРСР. Його офіційне відкриття відбулося 9 листопада 1925 р., а директором інституту від дня його заснування до 1969 р. був О.В. Палладін (до дня своєї смерті, 6 грудня 1972 р., він залишався Почесним директором). У грудні 1931 року Інститут був включений до складу Академії наук УРСР і переїхав з Харкова до Києва. Це був перший Інститут біохімії на теренах СРСР і один з перших науково-дослідних закладів України.





Відбулася зустріч учнів із заступником директора з наукової роботи Інституту біохімії, віце-президентом Українського біохімічного товариства, академіком НАН України С.О. Костеріним, який за дорученням Сергія Васильовича поздоровив випускників Університету юних біохіміків і вручив їм дипломи про проходження повного дворічного (2013–2015) курсу навчання, а також подарункові видання науково-популярної літератури.





Привітала МАНівців з початком навчального року в Університеті юних біохіміків і головний редактор українського науково-популярного журналу для юнацтва «Країна знань»Тамара Василівна Бєлих, яка закликала юних науковців бути активними читачами та дописувачами журналу.



 










 

 


 



Версія для друку Опубликовано: 15 Вересня 2015
Поділитись: