Відкрито і прозоро: Київська МАН провела контрольну роботу з математики в новому експериментальному форматі

Відкрито і прозоро: Київська МАН провела контрольну роботу з математики в новому експериментальному форматі Справжньому вченому притаманні не лише видатні інтелектуальні якості, але й високі моральні чесноти. Київська МАН, виховуючи юних науковців – майбутніх учених, у своїй діяльності керується найвищими вимогами щодо забезпечення академічної доброчесності. Відтак, для слухачів Київської Малої академії наук учнівської молоді поняття “наукова етика” та “наукова доброчесність” мають цілком конкретний зміст.


У 2018 році вперше під час міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт здійснюється перевірка поданих робіт на дотримання принципів академічної доброчесності відповідно до Положення про перевірку учнівських науково-дослідницьких робіт на плагіат. Така ініціатива отримала схвальну оцінку вченої ради Національного центру «Мала академія наук України» та представників Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), що реалізується за підтримки Американських Рад.Ще одним важливим кроком у цьому напрямку стало впровадження нового експериментального формату проведення та перевірки контрольних робіт вихованців Київської МАН. 25 січня 2018 року під час міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт, за організаційно-методичної підтримки КНП «Освітня агенція міста Києва», контрольну роботу з базової дисципліни «математика» вперше було проведено у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Окрім забезпечення високого рівня прозорості в оцінюванні знань, такий формат дає змогу провести комп’ютерну обробку та аналіз даних, оцінити ефективність тестів та врахувати отримані  результати для підготовки наступних завдань.Перевірка тестової частини контрольної роботи технічними засобами та програмним забезпеченням КНП «Освітня агенція міста Києва» дозволило суттєво зменшити час на визначення результатів та нівелювати побоювання щодо впливу на них суб’єктивного фактору. Цікавою інновацією стала відеотрансляція проведення контрольної роботи в Інтернеті (на каналі Київської малої академії наук в YouTube).

Юні слухачі Київської МАН та їхні батьки схвально відгукнулися про новий формат проведення контрольної роботи, адже, крім забезпечення об’єктивної перевірки знань, він дав додаткову можливість провести «генеральну репетицію» перед реальним ЗНО.Задля демонстрації відкритості Київська МАН за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту організувала гарячу телефонну лінію, завдяки якій учні, батьки та вчителі мають можливість оперативно  отримати відповіді на всі питання, що стосуються ІІ етапу проведення конкурсу.

Відеотрансляція та гаряча телефонна лінія організовані за технологічної підтримки оператора Інтертелеком.Версія для друку Опубликовано: 28 Січня 2018
Поділитись: