Відділення української філології та мистецтвознавства розпочало новий 2018-2019 навчальний рік

Модератор зустрічі, керівник секції літературної творчості, молодший науковий співробітник відділу теорії літератури та компаративістики Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук Годік Катерина Олександрівна окреслила плани роботи відділення на 2018-2019 навчальний рік, розповіла про чинні проекти, а також нововведення у написанні контрольної роботи в рамках конкурсу-захисту.
Голова журі у секції української мови, старший науковий співробітник відділу стилістики та культури мови Інституту НАН України, кандидат філологічних наук Сюта Галина Мирославівна розповіла учням про наукову доброчесність, наголосила на необхідності працювати над роботою самостійно та критично добирати літературу для дослідження.
Переможець ІІІ етапу 2017 року Всеукраїнського-конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в секції літературної творчості, студент Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Стельмах В’ячеслав поділився із присутніми своїми враженнями від роботи у Київській МАН, а також прикрасив зустріч з учнівською молоддю читанням авторської поезії.
Науковий керівник секції української літератури Єлісєєва Наталія Дмитрівна докладно розповіла про особливості підбору напряму дослідження та теми для учнівської роботи. Вона зауважила, що учням не слід опиратися лише на теми, запропоновані в методичних рекомендаціях. Дуже важливо знайти той напрям дослідження, який зацікавить дитину, тільки тоді наукова робота буде виконана на високому рівні. Наталія Дмитрівна також окреслила перед присутніми план роботи секції на поточний науковий рік, розповіла про тонкощі вибору літератури для дослідження та формування структури МАНівської роботи.
Провідний спеціаліст Центру фольклору Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Закальська Ярина запросила учнів в особливий світ фольклору, знайомий кожному з дитинства через казки, пісні, колискові. Вона пообіцяла надавати необхідну допомогу в написанні наукової роботи кожному учню секції фольклористики.
Завідувач відділення суспільних комунікацій, доцент кафедри кіно-, телемистецтва Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат наук із соціальних комунікацій Сухомлин Ольга Юріївна розповіла про нове відділення, його секції і напрями роботи. Вона також запросила учнів, батьків, педагогів на настановчу сесію новоствореного відділення.
Випускниця НВК «Домінанта», яка отримала 199 балів із ЗНО, студентка НУ «Києво-Могилянська академія» Гинку Анна-Марія доповнила розповіді про життя випускників Київської МАН та подякувала педагогам і науковим керівникам за отриманий досвід.
Переможець ІІІ етапу Всеукраїнського-конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2011 року в секції української мови, методист відділення української філології та мистецтвознавства столичної МАН Фурса Світлана розповіла про особливості роботи відділення в поточному навчальному році, запросила всіх присутніх до участі в майбутніх заходах та побажала учням, батькам і вчителям успіхів та творчої наснаги.
Після завершення офіційної частини учні, батьки та вчителі мали змогу поспілкуватися з керівниками секцій та визначити разом з ними напрям творчої співпраці, орієнтовні теми дослідження. Зважаючи на велику кількість цікавих доробків, з якими молоді київські науковці завітали до академії цього року, на нас чекає цікавий та плідний навчальний процес.
Запрошуємо всіх до співпраці!