Відділення наук про Землю Київської МАН: «Бабин Яр – страшна історія міста»

Відділення наук про Землю Київської МАН: «Бабин Яр – страшна історія міста» Відповідно до плану відділення наук про Землю триває вивчення природних та історичних місць міста Києва. Так, 22 червня, з нагоди сумної дати – початку ІІ Світової війни на теренах України викладачі та учні відділення відвідали історико-меморіальний заповідник Бабин Яр. 77 років назад, 29 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли громадянського населення Києва, серед яких були євреї, роми, українці, росіяни та військовополонені, що захищали Київ.


Коли 19 вересня німці зайняли Київ, ніхто з киян не знав, що два місяці до цього Геринг видав директиву про «остаточне вирішення єврейського питання в Європі». Нікому і на думку не спадало, що саме Київ першим випробує на собі це «рішення».



Перший розстріл прийшовся на 27 вересня 1941 року: тоді розстріляли 752 пацієнти психіатричної лікарні ім. Павлова, яка  розташована була поряд з Бабиним Яром. 29 вересня нацисти розстріляли біля 33 тисяч городян міста. Кого не встигли знищити, запхали на ніч в гаражі танкоремонтного господарства по вулиці Лагерній. На другий день їх знищили в Бабиному Яру.



"Дорога смерті" розпочиналась від рогу сучасних вулиць  Мельникова та Дорогожицкої. 



Перша хвиля розстрілів тривала півтора місяці – до середини листопада 1941-го. В 1944 році за розпорядженням міністра внутрішніх справ Германії Гімлера в Києві була створена «команда 1005» для ліквідації слідів масового знищення громадянського населення. Ця команда розкопувала та спалювала трупи в Бабиному Яру. Сморід накривав усе місто….



Така страшна історія нашого міста, і ми не маємо права забувати про це.



Версія для друку Опубликовано: 22 Червня 2018
Поділитись: