Відділення екології та аграрних наук Київської МАН започатковує новий проект

Відділення екології та аграрних наук Київської МАН започатковує новий проект Київська Мала академія наук учнівської молоді за підтримки Національного центру «Мала академія наук України» започатковує роботу з портативним хронофлуорометром для експрес-діагностики фотосинтезу «Флоратест». Прилад дає змогу швидко оцінити рівень впливу природного навколишнього середовища і забруднень на живі рослини. Його робота базується на вимірюванні в реальному часі кривої індукції флуоресценції хлорофілу.
На даний час для приладу розробляються методики ідентифікації хвороб рослин (карбонатного хлорозу, вірусної строкатості, бактеріозу), методики діагностики (сумісності видів рослин, морозостійкості, засухостійкості) і методики біоіндикації токсичності води.6 листопада відбулась зустріч членів секцій екології (керівник − Назаренко В.І.) та екології рослинного світу (керівник − Ісаченко О.М.) відділення екології та аграрних наук Київської МАН із завідувачем відділу Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, професором, доктором технічних наук Володимиром Олександровичем Романовим. Учні, які раніше вже розпочали роботу з приладом, дізналися історію його створення та галузі  практичного застосування. 

Основні галузі застосування «Флоратесту»:• реальна оцінка життєдіяльності рослин після засухи, морозу, зчеплення, внесення пестицидів;• експрес-визначення оптимальних доз хімічних добрив та біологічних добавок, що дає змогу оптимізувати кількість добрив і добавок та зменшити вміст нітратів в овочах;• реальне визначення забруднення води, ґрунтів і повітря пестицидами, важкими металами і промисловими викидами;• автоматизація досліджень в галузі фізіології рослин.У ході проекту дані проведених учнями досліджень  можуть бути  використані як практична частина  наукової роботи для участі у  Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.  Запрошуємо вас до співпраці!Про своє рішення взяти участь у проекті просимо повідомити зручним для вас способом (телефон, електронна пошта).За довідками звертатись до методиста відділення екології та аграрних наук Ісаченко Олени Миколаївни:
  • роб. тел. 489-37-21


  • моб. тел. 0990775572   


  • e-mail: man-kiev-en@ukr.netВерсія для друку Опубликовано: 08 Листопада 2012
Поділитись: