«Від Золотих воріт до Подолу» – краєзнавча екскурсія учнів-членів відділення наук про Землю

«Від Золотих воріт до Подолу» – краєзнавча екскурсія учнів-членів відділення наук про Землю Продовжуючи літню комплексну практику, ми звертаємо увагу юних дослідників на історичний центр Києва, його минуле та сучасний стан. Наша подорож проходить двома старовинними вулицями, які з’явилися за часів Київської Русі, – Володимирською та Андріївським узвозом. Почнемо екскурсію від Золотих воріт – парадної брами міста Ярослава та центру сучасного Києва. Зараз тут розташовано музейний комплекс та сквер, де в літню спеку кияни люблять посидіти біля фонтана.
Продовжуємо подорож вулицею Володимирською та милуємося будинками перших років ХХ століття.

На Софіївській площі згадуємо історію формування Київської Русі та інші етапи становлення Української держави, утвердження її могутності  та значення у світі.

Велику зацікавленість  в учнів викликала можливість порівняти старовинні малюнки та фотографії міста з сучасними видами. Вони побачили, як змінилося  місто за багато років. Дізналися, які історичні споруди  пережили татарську навалу, роки  занедбаності  та розквіту  в 17 ст., руйнування у роки становлення радянської влади.

Крокуючи Андріївським узвозом, екскурсанти відчули його чарівливий вплив, збагатилися знаннями з історії будівель, розташованих на цій вулиці, послухали розповідь про долі людей, які тут мешкали.  Велике обурення у школярів викликали факти руйнації узвозу та бездушність київської влади у ставленні до історичного минулого міста.

Ця подорож викликала у МАНівців бажання  перечитати твори нашого земляка Михайла Булгакова, у яких згадується українська столиця, та краще пізнати свій Київ.  Версія для друку Опубликовано: 24 Червня 2014
Поділитись: