Весняна підсумкова сесія Київської Малої академії наук

Весняна підсумкова сесія Київської Малої академії наук 24 травня 2012 року відбулась заключна підсумкова сесія Київської Малої академії наук, яка увінчала досягнення обдарованої київської молоді за 2011/2012 навчальний рік. Сесії передувала ціла низка засідань наукових відділень, окремих секцій, де аналізувалось проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, обговорювалися здобутки вихованців Київської МАН у різноманітних конференціях, творчих проектах, конкурсах, республіканських та міжнародних змаганнях. Інтерес школярів до навчання у Малій академії наук із року в рік зростає, участь у різноманітних заходах Київської МАН на сьогодні беруть понад 9000 учнів.
Грамотами, дипломами, подяками Головного управління освіти і науки м. Києва, Президії Національної академії наук України, Президії Київської МАН у ході підсумкової сесії були нагороджені талановиті діти м. Києва – переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, їх наукові керівники, кращі районні філії та наукові товариства Київської МАН.

Як зазначив у своєму вступному слові Президент Малої Академії наук України Станіслав Довгий, наразі в планах – суттєве доповнення переліку секцій Малої академії наук, введення нових спеціальностей, розширення наукових напрямів. Ці зміни також торкнуться і Київської МАН. «Спільно з конструкторським бюро Державного підприємства «Антонов» ми незабаром презентуємо спеціальність літакобудування, в секції зарубіжної мови, літератури додамо іспанську та китайську мови. Зазначу, що за минулий навчальний рік київські школярі стали переможцями багатьох міжнародних та всеукраїнських авторитетних конкурсів. Член Київської Малої академії наук Фаділа Блалі стала найкращим молодим винахідником 2011 року, Олексій Осіпа, учень ліцею «Наукова зміна», та Дарія Поречна, учениця НВК «Домінанта», стали переможцями конкурсу наукових проектів «Інтелектуалізація», що його проводила компанія «Інтел – Україна», отримавши гранти на отримання вищої освіти та розвиток проекту. При розподілі першості серед регіональних відділень Київська МАН за останні два роки суттєво піднялась у рейтингах за кількістю переможців. Це звичайно, дуже приємно», - підкреслив Станіслав Довгий.

Начальник Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, заслужений працівник освіти і науки Віра Зіновіївна Горюнова висловила захоплення діяльністю Київської Малої академії наук: «Зараз Київ святкує 1530-річчя і в зв’язку з цим кияни нагороджуються за різні досягнення, - нагороди отримують дорослі, але отримують нагороди і дуже багато учнів. Мене вразила кількість ваших перемог, близько 1800 дипломів я особисто підписала за поданням столичної МАН. Я думаю, що це – важливі здобутки, і мені хотілося б, аби ці молоді вчені надалі прославляли всю Україну, стали всесвітньо відомими. Ми розуміємо, що у Київській МАН дуже серйозний творчий та науковий потенціал, і цим молодим обдаруванням творити майбутнє нашої держави. Я вірю, що через 10 – 15 років ми будемо гордитися вашими уже дорослими успіхами».

Віце-президент Національної академії наук України, академік, заслужений діяч науки і техніки України Віталій Дмитрович Походенко від імені президії Національної академії наук України щиро привітав столичних школярів. «Метою Київської МАН є пошук та підтримка талановитої учнівської молоді. За понад 60 років свого існування МАН допомогла тисячам своїх випускників. Тривалий період існування МАН свідчить про те, що це - дуже вдала форма підготовки молодої зміни науковцям Національної академії наук. МАН забезпечує талановитих учнів можливістю знайомитись із дослідженнями, брати участь у проведенні науково-дослідницької роботи, набувати професійних навичок та визначатись щодо своєї майбутньої спеціальності. У Київській МАН досить високий науково-педагогічний рівень навчання», - зазначив відомий вчений.Заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України Сергій Анастасович Гальченко також висловив свої враження від діяльності Київської МАН за останній час: «Мені приємно спілкуватися із молодими вченими, майбутнім нашої науки. З багатьма із вихованців Київської МАН я особисто знайомий, адже вони захищали свої роботи у стінах організації, в якій я працюю. Наразі у нашому інституті є широке поле для наукових досліджень, і я сподіваюсь, що до цього можна буде долучати і вихованців столичної МАН».Директор Національного центру Мала академія наук України Оксен Васильович Лісовий підкреслив важливість наукового потенціалу Київської Малої академії наук: «Я – киянин, і тому завжди радію успіхам рідного міста. У мене навіть завищені вимоги до Київської МАН, як у батька - до своїх дітей, адже батьки теж завжди сподіваються на більше. Тому вимоги до вас, молоді науковці столиці, – обґрунтовано завищені. Адже ви маєте можливість спілкуватись із науковцями світового рівня, доступу до яких майже немає у людей з інших регіонів. Ви маєте доступ до потужної наукової бази і повинні повною мірою це використовувати. Ви маєте цінувати такі можливості».

Ректор Інституту екології економіки і права, доктор педагогічних наук, професор, Олена Володимирівна Биковська відзначила високий науковий рівень керівників науково-дослідницьких робіт учнів Київської МАН: «Науковий шлях – це тернистий шлях, але творчість – це благородна справа. Особлива подяка повинна бути висловлена науковим керівникам, які вкладають у вихованців МАН частинку своєї душі і свого серця».

Як зазначив після засідання заключної сесії Київської Малої академії наук в коментарі нашій прес-службі президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, в нього є грандіозні плани щодо майбутнього вдосконалення роботи Київської МАН: «Однозначно Київська Мала академія наук має найкращі перспективи та резерви серед інших регіональних відділень. Тому що більшість наукових установ та вищих навчальних закладів України зосереджені у столиці, і ми ще недостатньою мірою використали цей потенціал. Тому наразі головна стратегія у розвитку Київської Малої академії наук – це залучення вищих навчальних закладів та наукових установ до програми «Майбутнє України», аби ми могли максимально використовувати їхнє експериментальне обладнання, а діти Київської МАН - брати участь у роботі наукових колективів і проходити перші кроки у науці. Ми вже маємо такий досвід з фізичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з Інженерно-фізичним факультетом НТУУ «КПІ», з Інститутом гідромеханіки НАН України, зараз налагоджуємо співпрацю з Державним підприємством «Антонов». Тобто перспективи великі. З вересня ми започатковуємо день відкритих дверей, коли діти Києва зможуть прийти і подивитись на наукову базу, послухати видатних вчених. Також будемо відкривати нові спеціальності в МАН – іспанська, китайська мови, літакобудування. Ми хочемо також збільшити перелік телеканалів, де виходитиме програма «Інтелект-ua», яка демонструє найкращі здобутки вихованців МАН, зараз домовились, що проект також виходитиме на телеканалі «Рада», будемо працювати над цим з вересня», - відмітив Станіслав Довгий.  Записала Олена ДудкоВерсія для друку Опубликовано: 30 Травня 2012
Поділитись: