В рамках святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності у Києві відкрилась виставка «Діти-винахідники»

Поряд з іншими юними дослідниками свої розробки на ній представили вихованці Київської Малої академії наук України:
Головаченко Антон Олександрович – студент I курсу Інституту аерокосмічних систем управління Національного авіаційного університету;
Шевчук Олександр Володимирович – учень 11 класу гімназії «Домінанта»;
Лук’янов Сергій Сергійович – учень 11 класу гімназії «Домінанта»;
Крисюк Марина Володимирівна – учениця 10 класу Ліцею податкової та рекламної справи № 21;
Гуленко Олександра Олексіївна − учениця 10 класу Київського природничо-наукового ліцею № 145;
Іванова Анастасія Олексіївна – учениця 10 класу Київського науково-природничого ліцею № 145;
Рудь Єлизавета Олександрівна – учениця 10 класу Українського медичного ліцею Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця;
Шпадій Владислав Костянтинович – учень 10 класу гімназії № 178;
Ревуцька Людмила Олександрівна – учениця 9 класу Політехнічного ліцею Національного технічного університету України «КПІ»;
Сехін Олексій Петрович – учень 9 класу гімназії № 178;
Малютін Олександр Сергійович – учень 9 класу Ліцею № 144 ім. Г. Ващенка;
Солодка Анна Ростиславівна – учениця 9 класу гімназії «Домінанта»;
Капустян Олександра Андріївна – учениця 9 класу ліцею «Наукова зміна»;
Гордейчик Арсеній Євгенійович – учень 9 класу спеціалізованої школи № 80;
Надточій Владислав Владиславович – учень 8 класу Київського науково-природничого ліцею № 145.
Голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковіня розпочав захід, зачитавши лист Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Посадовець також відзначив важливість виставки: «Творчість нашого молодого покоління є надзвичайно цікавою, тому що кожне наступне покоління випереджає попереднє». Він радо зауважив, що, незважаючи на юний вік, учасники виставки «мають передові винаходи, передові роботи».
«Блискуча ідея – поєднати відзначення Міжнародного дня інтелектуальної власності з ушануванням найкращих юних винахідників та творців. У нас дійсно підростає талановите розумне покоління, якому вже є що пред’явити світові як результат своєї інтелектуальної власності», – сказав віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко. Він, однак, зауважив недостатній рівень правової свідомості громадян, який не дає змоги говорити про повноцінний захист прав інтелектуальної власності в Україні. За його словами, «підвищення правової культури українського суспільства є нашим пріоритетом».
З думкою про необхідність поліпшення захисту інтелектуальної власності не зовсім погодився заступник Міністра освіти і науки України Олексій Дніпров. Він зазначив: «За роки незалежності державна система правової охорони інтелектуальної власності України пройшла чималий шлях і сьогодні постає великим та надійним бастіоном, що стоїть на варті користі людей, які займаються винахідництвом». На завершення свого виступу посадовець побажав, щоб високі стандарти у цій сфері надалі відкривали нові перспективи для міжнародного співробітництва України.
Після привітань усіх присутніх запросили оглянути виставку «Діти-винахідники», випробувати різні прилади у дії, оглянути мистецькі вироби і дати настанови юним талантам.
Цікаво, що день повністю відображав зв’язок поколінь науковців. Після огляду виставки «Діти-винахідники» відбулося нагородження їхніх старших колег – переможців конкурсу «Винахід року-2012». Переможці у 28 номінаціях отримали привітання та відзнаки за свої здобутки.