УВАГА!!! Конкурсанти, що пишуть контрольну роботу з історії України!

УВАГА!!! Конкурсанти, що пишуть контрольну роботу з історії України! Контрольна робота з базової дисципліни «Історія України» у форматі ЗНО (тематичні та змістовні складові) 9 клас Питання контрольної роботи сформульовані за стандартною програмою курсу «Історія України» для 9 класу. Тестові завдання хронологічно охоплюють період «довгого» ХІХ ст., тобто від кінця XVIII ст. до початку ХХ ст. Основні завдання охоплюють події першої половини ХІХ ст. на українських землях під владою Австрійської та Російської імперій. Є завдання на розпізнавання фасадів університетів, створених протягом ХІХ ст. Є завдання на розпізнавання облич діячів першої та другої половини ХІХ ст. Тест містить завдання на розпізнавання живописних полотен пензля Т. Шевченка, В. Тропініна, В. Штернберга, І. Сошенка. В контрольній роботі є завдання на відповідність імен і фактів біографії діячів культури та науки. Також є завдання на послідовність появи історичних документів ХІХ-ХХ ст. Є завдання на послідовність подій, явищ, процесів. Останнє завдання, яке раніше було завданням з відкритою відповіддю та виконувалося власноруч, тепер є тестовим, де до однієї цитати поставлено 5 запитань. Відповідь до кожного запитання треба знайти з 3-х варіантів. 10 клас Питання контрольної роботи сформульовані за стандартною програмою курсу «Історія України» для 10 класу. Тестові завдання хронологічно охоплюють період від початку ХХ ст. до 1939 року. В тестових завданнях є запитання, повʼязані з утворенням політичних партій від 1900 до 1908 року на теренах підросійської України та їхніми програмними документами; питання, повʼязані зі Столипінською аграрною реформою; з діяльністю української фракції у Державній Думі; запитання, на розпізнавання подій Першої світової війни за мапами та історію УСС. В тестах також є завдання на розпізнавання облич діячів обраного періоду. Є завдання на розпізнавання архітектурного стилю споруд, побудованих на початку ХХ ст. В тестових завданнях велика кількість запитань повʼязана з періодом Української Центрального Ради , Гетьманату П. Скоропадського, діяльністю Директорії. Серед завдань контрольної роботи є завдання на відповідність фактів біографії та імен діячів. У завданнях на послідовність подій використані фотографії найбільш значимих подій початку ХХ ст. (до 1918 р.) Останнє завдання, яке раніше було завданням з відкритою відповіддю та виконувалося власноруч, тепер є тестовим, де до однієї цитати поставлено 5 запитань. Відповідь до кожного запитання треба знайти з 3-х варіантів.


11 клас

Питання контрольної роботи сформульовані за стандартною програмою курсу «Історія України» для 11 класу.

Тестові завдання хронологічно охоплюють період від Давньоруської держави до початку ХХІ ст.

Оскільки контрольна робота для 11 класу розглядається як одна з форм перевірки знань з базової дисципліни «Історія України», яка випереджає ДПА та пробне ЗНО, питання охоплюють значний хронологічний період від часів Давньої Русі до початку Революції Гідності. Однак це стосується загальної хронології. Більшість завдань не виходять за межі подій Другої світової війни. Лише два завдання з розпізнавання історичних постатей містять фотографії діячів 1960‒1990-х, а в одному завданні на послідовність подій використано поняття «Революція Гідності».

Загалом тестові завдання містять запитання з найбільш важливих подій: Не менше значення мають завдання на визначення відповідності між історичними термінами і поняттями та їхнім змістом; розпізнавання архітектурних стилів, в яких побудовані основні архітектурні споруди (тобто, візантійський, романський, готичний, бароко, класицизм, модерн).

Завдання на послідовність подій містять художні плакати 1920-х, 1940-х та 1950-60-х років, а також фотографії різних подій від 1939 до 1945 років.

Для розпізнавання відомих історичних постатей запропоновано автентичні та уявні портрети діячів Давньої Русі, Галицько-Волинського князівства, гетьманів, монархів династій Габсбургів та Романових, діячів УЦР, найбільш відомих керівників Радянської України (перші секретарі ЦК КПУ), діячів початку 1990-х (тобто часів боротьби за незалежність).

Останнє завдання, яке раніше було завданням з відкритою відповіддю та виконувалося власноруч, тепер є тестовим, де до однієї цитати поставлено 5 запитань. Відповідь до кожного запитання треба знайти з 3-х варіантів.

 


 Версія для друку Опубликовано: 25 Січня 2019
Поділитись: