Урочисте відкриття лекторію «Передові рубежі біології» у новому навчальному році

Урочисте відкриття лекторію «Передові рубежі біології» у новому навчальному році 10 вересня в Університеті юних біохіміків, який вже понад сорок років працює на базі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, розпочалися перші у новому навчальному році заняття. Його діяльність включає в себе проведення лекторію «Передові рубежі біології», семінарських та лабораторно-практичних занять. На даний момент до роботи лекторію долучилися: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління Мінприроди України, Київська Мала академія наук учнівської молоді, Київський Палац дітей та юнацтва, юнацька секція Українського біохімічного товариства, академічні інститути, вищі навчальні заклади, школи, ліцеї та гімназії м. Києва. На заняттях в Університеті слухачі можуть ознайомитися з сучасними досягненнями вітчизняної та світової науки в галузі біохімії, молекулярної біології і генетики, мікробіології, медицини, біотехнології, екології тощо, набути певних навичок і опанувати методи проведення лабораторно-практичних та експериментальних робіт, розвинути свої пізнавальні інтереси. Адже перед ними завжди виступають провідні вчені України, які очолюють певні наукові напрямки.


На перше заняття Університету зібралися школярі, студенти, вчителі, науковці. В урочистій атмосфері присутніх привітав заступник директора з наукової роботи Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна, чл.-кор. НАН України, професор С.О. Костерін. Він також передав послання юним науковцям від директора Інституту, президента Українського біохімічного товариства, ректора Університету юних біохіміків, академіка С.В. Комісаренка, який зараз перебуває у закордонному відрядженні. Привітати слухачів лекторію також прийшли: докторант Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України Н.І. Адамчук-Чала, завідувачі відділень екології та аграрних наук, хімії та біології Київської МАН О.М. Ісаченко і С.М. Бабан.

 З історією заснування Університету, його становленням, розвитком та досягненнями, а також планом діяльності в наступному навчальному році, аудиторію ознайомив його беззмінний куратор, керівник секції екології, віце-президент Київської МАН, провідний науковий співробітник Інституту біохімії В.І. Назаренко. Він висловив сподівання, що заняття Університету, як завжди, будуть проходити на високому науковому рівні, з активною явкою слухачів. Особливо це стосується лекторію «Передові рубежі біології», де виступи відомих учених (щомісяця в другу середу о 16.30) проходять надзвичайно цікаво і збирають велику аудиторію. На першому занятті до Університету записалися учні Еколого-природничого ліцею № 116, Технічного ліцеюНТУУ «КПІ», гімназії біотехнологій№ 177, гімназії «Троєщина», приватної школи «Афіни», гімназії № 315, ліцею міжнародних відносин № 51, спеціалізованої школи № 89 та ін.

Після лекторію усі присутні відвідали Меморіальний музей засновника Інституту біохімії О.В. Палладіна, серед експонатів якого є і документи про наукову роботу з учнівською молоддю і студентами.Версія для друку Опубликовано: 12 Вересня 2014
Поділитись: