КМАН Київська Мала академія наук

Урочиста церемонія нагородження переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу «Розкрилля душі»

Урочиста церемонія нагородження переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу «Розкрилля душі» І. Я. Франко: «Могучий дух, котрим він натхнув нашу літературу, не перестав віяти і досі, і нема українського поета і писателя пізнішої доби, котрий би вільний був від впливу того духа. Ідеї, порушені Шевченком або положені ним в основу творів поетичних, остаються живі й досі і довго ще не перестануть бути провідними ідеями української літератури… Шевченко, як усі генії, в многих поглядах випередив суспільність, для якої писав».


   А. Церетелі:«Признаюсь, я перший раз зрозумів з його слів, як треба любити батьківщину і свій народ».Г. В. Плеханов:«Про поетичний талант Шевченка може бути тільки одна думка: покійний Тарас Григорович належить до числа найбільш народних поетів, яких тільки знає всесвітня історія літератури». 17 грудня в залі засідань Вченої ради Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України відбулася урочиста церемонія нагородження переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу «Розкрилля душі», присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського  поета, письменника, художника,  відомого громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа.

Організатором заходу виступила Київська Мала академія наук учнівської молоді спільно з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.Свято урочисто відкрив М.Г. Жулинський, директор Інституту літератури, академік, доктор філологічних наук, професор. Микола Григорович  привітав учасників і  щиро подякував їм за те, що вони присвятили свої наукові і творчі роботи генієві української культури, великому Кобзареві.До вітального слова приєдналась представник Департаменту освіти і науки, молоді та спорту О.В. Святенко, яка наголосила, що державні установи м. Києва будуть забезпечувати подальшу роботу з обдарованою молоддю, підтримувати і стимулювати її у науковому пошуку.

Насичена програма заходу передбачала перегляд документального фільму «Життя Шевченка», який представила директор кіностудії  «Віател» Г.І. Криворчук.Більш детально  про  етапи створення кінокартини та  про ідеї, які було закладено в  основу сценарію, розказала актриса Наталка Сопіт.Після перегляду кінострічки директор Інституту літератури урочисто вручив   вихованцям Київської МАН почесні грамоти, а вчителям – подяки. Окрім почесних грамот, переможці конкурсу отримали чудові призи та подарунки.

Загалом, для участі в конкурсі було подано 25 робіт, з них – 19 творчих та 6 дослідницьких.Призерами І етапу Всеукраїнського конкурсу «Розкрилля душі» стали:у номінації «Дослідницькі роботи»:
 у номінації «Творчі роботи»:
Саме ці талановиті старшокласники братимуть участь у ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київського територіального відділення Малої академії наук України (Київської Малої академії наук учнівської молоді) у 2013-2014 н.р.

Після оголошення переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу «Розкрилля душі» юні науковці представили гостям свої роботи.Голова   журі     С.А. Гальченко,    заступник      директора      Інституту      літератури     ім. Т.Г. Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук, відмітив, що всі роботи виконані на високому рівні, і його вразило те, що ще зовсім юні учасники так ґрунтовно  аналізують життя і творчість народного генія, в кожній роботі простежується відверте  власне бачення та глибоке розуміння творчої спадщини поета.

У заключному  слові директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» В.О. Васинюк привітав юних дослідників і літераторів з  перемогою. Також він висловив щиру подяку усім тим, хто брав активну участь у підготовці та проведенні конкурсу, і вручив подарунки – яскраві  книги.