«Україна очима молодих»

«Україна очима молодих» 5-7 травня Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Львівською обласною Малою академією наук була проведена  Міжнародна учнівська науково-практична конференція «Україна очима молодих».  У зв’язку з карантинними обмеженнями захід відбувся в онлайн-режимі за допомогою платформи «Zoom». До події долучилися не лише школярі та їхні наукові керівники, а й представники влади, науковці Львівського національного університету імені Івана Франка, Українського католицького університету, інших освітніх структур.
5 травня під час урочистого відкриття учасників конференції привітали директорка КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Іванна Бородчук, директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска, директор НЦ «Мала академія наук України» Оксен Лісовий, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, віцепрезидент Львівської обласної МАН Роман Гладишевський. З пленарними доповідями виступили декан факультету прикладних наук Українського католицького університету (УКУ), кандидат фізико-математичних наук, професор Львівської бізнес-школи УКУ Ярослав Притула; співзасновник та керівник проєкту «Локальна історія», кандидат історичних наук Віталій Ляска; доцент Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат біологічних наук, керівник 24-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) Ігор Дикий.

У заході взяли  участь близько сотні старшокласників з 21 області України. Вже 6 травня юні дослідники презентували свої власні дослідження, які здійснювали за такими напрямками: «Інноваційні форми просторового розвитку», «Державна підтримка розвитку малого та середнього підприємництва в регіонах України», «Вивчення рівня антропогенного забруднення довкілля (водойм, ґрунтів, повітря) у регіоні, його вплив на здоров’я людей», «Збереження біорізноманіття в контексті сталого розвитку», «ХХ століття в історичній пам`яті: локальні історії».

Спільно зі своїми керівниками школярі підготували чимало ґрунтовних та масштабних робіт, які безперечно мають вагому цінність для вивчення і потенційного покращення екологічних, економічних та соціальних ситуацій, що сформувалися у різних регіонах України. Загалом до участі в конференції надійшли роботи на багатоаспектні теми, серед яких, зокрема: дослідження забрудненості атмосфери локальної території міста Дніпра, стан атмосферного повітря в місті Рубіжне Луганської області та його вплив на здоров’я населення, роль високогірних озер у моніторингу змін клімату, податкові проблеми розвитку малого бізнесу в Україні та шляхи їхнього вирішення, перспективи вирощування цукрового буряка і його значення для економіки України та багато інших.

В роботі конференції взяли участь, виступили з доповідями та на високому рівні презентували результати своїх досліджень вихованці  Київської МАН.

Серед них Коловоротний Анджей, вихованець секції «Історія України» відділення історії, учень 10-го класу школи І-ІІІ ступенів № 186  Голосіївського району міста Києва, тема доповіді: «Аварія на Чорнобильській АЕС - глобальна трагедія ХХ  століття».

7 травня відбулося  урочисте закриття Міжнародної науково-практичної конференції, під час якого організатори підбили підсумки цьогорічного форуму, а учасники змогли поділитися своїми враженнями, цінними висновками та ідеями.

 

 

Версія для друку Опубликовано: 11 Травня 2021
Поділитись: