УЧНІ СЕКЦІЇ «ГІС У ГЕОГРАФІЇ» ОТРИМАЛИ НОВИЙ ТВОРЧИЙ ПОШТОВХ, ПОБАЧИВШИ РОБОТИ ЮНИХ ТЕХНІКІВ

УЧНІ СЕКЦІЇ «ГІС У ГЕОГРАФІЇ» ОТРИМАЛИ НОВИЙ ТВОРЧИЙ ПОШТОВХ, ПОБАЧИВШИ РОБОТИ ЮНИХ ТЕХНІКІВ У Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» з 14 по 17 жовтня проходили: Всеукраїнська виставка науково-технічних молодіжних інновацій і творчих проектів учнів-членів Малої академії наук «Майбутнє України», ІІІ Всеукраїнський фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2014» та ІІ (очний) етап Всеукраїнського конкурсу «Іntel-Техно Україна» – Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel ISEF».


Метою цих заходів є залучення учнів та студентів, а також науковців і підприємців, до участі у дослідницьких програмах і проектно-конструкторській діяльності задля їх подальшої комерціалізації, створення стартапів.



Учасників і гостей заходу привітали:




  • директор освітніх програм Inte lв Україні та СНД Тетяна Нанаєва;


  • виконавчий директор Благодійної фундації «Відкриті серця» Євген Полтенко;


  • президент Малої академії наук України, член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий;


  • народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій Олександр Мочков;


  • народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич.



Загалом учасники конкурсів представили на фестивалі понад 150 розробок на різноманітну тематику. Активну участь у фестивалі беруть юні дослідники з Національного центру «Мала академія наук України», зокрема у підготовці конкурсних робіт, організації та проведенні різноманітних його заходів. Учні Київської малої академії наук, що навчаються у секції «ГІС  у географії», також були присутні на даному заході, адже їхні науково-дослідницькі роботи  містять елементи  інформатики, інженерії та інших точних наук.





Авторські колективи проектів – переможців Всеукраїнського конкурсу інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2014» отримають можливість реалізувати свої проекти у середовищі Наукового парку «Київська політехніка». Суперфіналісти конкурсу «Intel-Техно Україна 2014−2015» − Національного етапу Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів, який проводиться за підтримки Посольства США в Україні, зможуть удосконалити свої розробки з науковцями в лабораторіях НТУУ «КПІ» та інститутів НАН України, а найкращі з них у травні 2015 року представлятимуть Україну на Всесвітньому фіналі конкурсу «Intel ISEF» в США.



Конкурс «Intel-Техно Україна» проводиться за категоріями:



- математичні науки;



- фізика та астрономія;



- комп’ютерні науки;



- інженерія (електротехніка, електроніка, системи керування, механіка, робототехніка, матеріалознавство, біоінженерія, хімічна інженерія, промислова інженерія, аерокосмічні системи, розробка двигунів, екологічна інженерія);



- енергетика (альтернативні джерела енергії, нові джерела енергії, відновлювальна енергетика, трансфер енергетичних ресурсів та інші).



Перед урочистою церемонією відкриття фестивалю його учасники та гості ознайомилися з розгорнутою в холах Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ» виставкою проектів школярів-винахідників і отримали відповіді на свої запитання як від авторів розробок, так і від членів організаційного комітету.



Версія для друку Опубликовано: 20 Жовтня 2014
Поділитись: