Участь Київської МАН у роботі V Ювілейної міжнародної науково-практичної конференції «Наукова еліта у розвитку держав»

Участь Київської МАН у роботі V Ювілейної міжнародної науково-практичної конференції «Наукова еліта у розвитку держав»


25–26 вересня Київська Мала академія наук учнівської молоді  взяла активну участь у V Ювілейній міжнародній науково-практичній конференції «Наукова еліта у розвитку держав». Її організаторами виступили Комітет Верховної Ради України з питань науки та освіти, Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Інститут екології економіки і права, Національний центр «Мала академія наук України» і Міжнародна асоціація позашкільної освіти.

Під час відкриття конференції, мета якої – обговорення стратегічних питань розвитку освіти і науки та розширення міжнародного партнерства, її численних учасників теплими і мудрими словами вітали відомі освітяни й науковці. Серед них – заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, академік НАН України Віктор Бар’яхтар, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, ректор Інституту екології економіки і права Олена Биковська та інші.

Майже всі промовці окремо відзначали провідну роль Малої академії наук у позашкільній освіті і щиро пишалися, що долучалися до її лав у складі журі конкурсів МАН. Гарним оформленням привітань були яскраві і динамічні виступи дитячих танцювальних колективів Київського палацу дітей і юнацтва.

Друга частина заходу була присвячена панельним дискусіям на пленарному засіданні, а наступного дня – засіданням у п’яти секціях. Окрім розгляду актуальних питань у галузі освіти і науки, ролі наукової еліти, соціально-гуманітарного, економіко-правового й екологічного розвитку держав, на конференції соборно було прийняте знакове рішення:  25 вересня щороку відзначати День позашкілля.

У пленарному засіданні та роботі  секцій «Наукова еліта і Мала академія наук» та «Наукова еліта і екологічний розвиток держав» взяли участь співробітники Київської Малої академії наук учнівської молоді: директор  Поліщук Ірина Юріївна, заступник директора з виховної роботи  Куліш Євген Борисович, завідувач відділу навчально-виховної роботи Карчина Лариса Яківна, завідувач відділення історії Сивенко Софія Максимівна, завідувач відділення екології та аграрних наук Ісаченко Олена Миколаївна, завідувач відділу методичної роботи  Моїсеєнко Єлизавета Валеріївна та інші. В рамках заходу відбувалися обговорен-ня проектів нормативно-правових документів у сфері позашкільної освіти, стендові презентації та наукові дискурси.

Під час вручення сертифікатів і підбиття підсумків конференції організатори зазначали, що поданих і озвучених на заході ідей, пропозицій і діючих освітніх інновацій вистачить для аналізу, опрацювання та імплементації до наступного Дня позашкілля, святкувати який через рік будуть тільки разом.

Версія для друку Опубликовано: 01 Жовтня 2018
Поділитись: