Участь Київської МАН у роботі ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності»

В.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник відкрив роботу конференції і зачитав вітального листа Міністра культури України Євгена Нищука до її учасників. З побажаннями плідної роботи виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменистану в Україні Аманмурадов Нурберди, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, перший заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яцек Жур, від Представництва Польської академії наук у Києві – профессор Генрик Собчук, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, доктор історичних наук, професор Сергій Литвин.
На пленарному засіданні були присутні: народний депутат України, голова підкомітету з питань міжнаціональних відносин Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнародних відносин Василь Брензович, начальник відділу розвитку історико-культурних заповідників Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України Юлія Руденко, головний спеціаліст Людмила Гладка, генеральний директор Національного музею «Київська картинна галерея» Юрій Вакуленко.
До участі у науково-практичній конференції долучилися реставратори, історики, мистецтвознавці та музеєзнавці з різних міст України, а також іноземні фахівці з Великої Британії, Азербайджану, Білорусі, Естонії, Литви, Польщі.
Під час конференції працювали секції: «Наукова реставрація та експертиза пам’яток мистецтва» і «Музейна справа, охорона та збереження пам’яток», на яких з доповідями та повідомленнями виступили понад 60 доповідачів. Було обговорено питання реставрації (теорія та історія реставрації, методики реставраційної діяльності, підготовка професійних реставраторів, особливості збереження пам’яток, світовий та вітчизняний досвід реставрації); музеології (теорія та історія музеології, історіографія, методологія та методи музеологічних досліджень, соціологія музею); музеєзнавства (теорія та історія розвитку музейної справи, музейні установи та музейна діяльність, проблеми міжнародних музейних систем та глобального розвитку, безпека музейних колекцій); пам’яткознавства (теорія та історія пам’яткознавства, законодавство у сфері охорони культурної спадщини, проблеми збереження культурного ландшафту, археологія, формування соціогуманітарного простору); державного управління та публічної політики (стан законодавчого забезпечення збереження пам’яток історії та культури Музейного фонду України, реалізація Національної музейної політики; теорія та історія державного управління у сфері культури та охорони культурної спадщини).
До конференції вийшов друком збірник матеріалів «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності».
Юні МАНівці спочатку взяли участь у роботі пленарного та секційних засідань конференції, а потім ознайомилися з цікавою експозицією Музею історичних коштовностей України.