У пошуках легендарної Почайни

У пошуках легендарної Почайни


1 листопада, ми, педагоги відділення наук про Землю столичної МАН, та київські школярі разом із вчителями  взяли участь в екскурсії на тему  «У пошуках легендарної Почайни». Екскурсоводом виступив Ліпінський В’ячеслав Миколайович, заслужений працівник гідрометеослужби, який свого часу довів факт сучасного існування річки.

Розпочались  мандри з витоку – озера Йорданське, що на Оболоні. Зовсім недавно на честь славетної річки тут був встановлений хрест з написом «Річка Почайна». В’ячеслав Миколайович розповів про річку на старовинних картах, показав  декілька з них. Учні порівняли її положення з сучасним, знайшли зміни і вирушили на пошуки русла славетної  річки.

Перейшовши через великий міський проспект, ми знову зустрілись з Почайною, але тепер вона протікала у вигляді каналу, мала невелику глибину (а у прадавні часи по ній ходили великі торгові човни)  і чисте дно. Пройшовши до урочища Гавань, ми повернули назад, бо зустрілись з сучасними забудовниками, і через деякий час дійшли до історичного місця – колони Магдебурзького права, де, за старовинними картами, було гирло Почайни (нижче урочища Хрещатик та однойменного джерела – сучасна Поштова площа). Пам’ятна табличка на колоні свідчить про це: «Тут в 988 році в злитті хвиль Дніпра і Почайни хрестилася Русь».

Так ми доторкнулись до легенди, яка виявилась дійсністю. Нехай побільше таких відкриттів буде у житті кожного з нас.

Велике спасибі Вам, В’ячеславе Миколайовичу, готуйте для «малих» академіків нові захопливі маршрути!

Версія для друку Опубликовано: 02 Листопада 2018
Поділитись: