У музеї кафедри анатомії НМУ імені О.О. Богомольця

У музеї кафедри анатомії НМУ імені О.О. Богомольця Anatomia clavis et clavus medicinae – Анатомія є ключ і кермо медицини.


Латинський вислів30 листопада учні-члени секцій хімії, медицини і валеології відділення хімії та біології Київської Малої академії наук учнівської молоді відвідали гордість Національного медичного університетуімені О. О. Богомольця − МУЗЕЙ КАФЕДРИ АНАТОМІЇ. Там вони побачили колекцію анатомічних препаратів, які настільки унікальні і виготовлені так давно, що, окрім наукової і навчальної значимості, набули великої історичної цінності.

Символом колекції анатомічних препаратів став «Кат міста Вільно» (препарат 1770 року), а однією з окрас – унікальна колекція забарвлених карміном гістологічних препаратів з різних відділів головного і спинного мозку людини, виготовлених професором В. О. Бецем. На цих препаратах київський анатом описав відомі в усьому світі «гігантські пірамідні клітини Беца». За цю колекцію (оцінену у свій час в 7 тисяч австрійських гульденів) В. О. Бец одержав «Медаль преуспєянія» на Всесвітній міжнародній виставці у Відні в 1873 році.Стараннями блискучої плеяди вчених київської анатомічної школи − професорів О. П. Вальтера, В. О. Беца, М. А. Тихомирова, Ф. А. Стефаніса, М. С. Спірова були створені фундаментальний та навчальний анатомічні музеї кафедри, виготовлені унікальні анатомічні препарати, що, разом із препаратами Віленської академії, вражають наших сучасників досконалістю та технікою обробки і свідчать про високий європейський рівень вітчизняної анатомічної науки.

Нині колекція анатомічних препаратів є найважливішою базою для навчання студентів і викладачів ВМНЗ України, які проходять стажування на факультеті підвищення кваліфікації в НМУ імені О. О. Богомольця.

Відділення хімії та біології Київської Малої академії наук учнівської молоді висловлюють щиру вдячність доценту кафедри анатомії людини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, кандидату медичних наук ОЛЕКСАНДРУ ІВАНОВИЧУ КОВАЛЬЧУКУ за надану можливість відвідати МУЗЕЙ КАФЕДРИ АНАТОМІЇ і за проведену екскурсію та неймовірно цікавий та захопливий опис експозицій музею.Версія для друку Опубликовано: 02 Грудня 2016
Поділитись: