ТВОРЦІВ ПОРТАЛУ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА УДОСТОЄНО ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ В ГАЛУЗІ ОСВІТИ

ТВОРЦІВ ПОРТАЛУ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА УДОСТОЄНО ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ В ГАЛУЗІ ОСВІТИ Президент України Петро Порошенко присудив Державні премії в галузі освіти. Відповідний Указ глава держави підписав 18 листопада. Ця премія присуджується громадянам України за видатні досягнення в галузі освіти за певними номінаціями. Зокрема, в номінації «Дошкільна і позашкільна освіта» державну нагороду отримали розробники порталу Тараса Шевченка, ініціатором створення якого була Мала академія наук України. Розмір премії становить 117 тисяч гривень. Створення порталу розпочалося у 2014 році. Над цим ресурсом, окрім НЦ «МАНУ», працювали також Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», КНУ імені Тараса Шевченка та НПУ імені М. П. Драгоманова. Розробляючи портал, його автори ставили таку мету: ознайомлення української і світової спільноти з усіма аспектами творчого й життєвого шляху Кобзаря, надання учням можливості проводити дослідження його спадщини і поповнювати експозицію веб-ресурсу.


На порталі створено кілька інтерактивних розділів. У них міститься рукописна, літературна, наукова, мистецька спадщина, бібліографія видань творів Шевченка, твори поета мовами народів світу; наукова біографія митця, фотографії Шевченка і його картин. Також на ресурсі репрезентовано музеї, 3D-тури, пам’ятники, місця перебування митця, теле- і радіопередачі, аудіокниги, присвячені Тарасу Григоровичу. Відвідувач ресурсу може прослухати пісні, написані на слова Тараса Шевченка і покладені на музику відомими українськими композиторами.



Саме завдяки порталу рукописи творів Шевченка нарешті стали загальнодоступними – користувач може читати їх в оригіналі і з транскриптом з можливістю гортання сторінок. Унікальність веб-ресурсу полягає в застосуванні програмно-інформаційних засобів роботи зі знаннями. Як засіб відображення знань розробниками обрано комп’ютерні онтології, які дають змогу виокремити основні поняття з певної галузі знань і налагоджувати зв’язки між ними.



Функціонує портал українською та англійською мовами. Наразі розробники працюють над тим, щоб перекласти його іншими мовами.



За матеріалами: http://man.gov.ua



Версія для друку Опубликовано: 30 Листопада 2017
Поділитись: