Творча зустріч юних екологів з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком

Творча зустріч юних екологів з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком 13 травня ц.р. з нагоди свята екологічної освіти відбулася творча зустріч учнів відділення екології та аграрних наук Київської Малої академії наук з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком. В урочистому заході, який відбувся в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, також взяли участь директор Інституту академік Сергій Комісаренко, проректор з науково-педагогічної роботи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Ванда Барановська та директор Київської МАН Володимир Васинюк.


Екологічна освіта була висунута ЮНЕСКО і Програмою ООН з охорони довкілля в розряд основних засобів гармонізації взаємодії людини і природи і є центральним чинником у вирішенні проблем взаємин "Людина - Суспільство - Природа". Свято екологічної освіти 12 травня відзначається у зв'язку з важливістю формування екологічної свідомості та обміну досвіду між державами. В цей день організовуються та проводяться конференції і семінари, круглі столи, присвячені питанням екології, у навчальних закладах усіх рівнів.Відкриваючі зустріч, С.В. Комісаренко розповів про плідну науково-виховну роботу з учнівською молоддю на базі Інституту в плані підготовки майбутньої наукової зміни і навів конкретні приклади творчого зростання колишніх юних дослідників до рівня завідувачів лабораторій з докторськими науковими ступенями та званнями професорів. Виконані під керівництвом науковців Інституту науково-дослідницькі роботи учнів, як правило, посідають призові місця на конкурсах науково-технічної творчості в Україні і на міжнародному рівні.

Зі змістовною промовою перед присутніми виступив О.М. Семерак, який розповів про екологічну ситуацію в державі та в окремих її регіонах, про проблеми, що стоять перед міністерством, та шляхами їх вирішення. Він висловив вдячність юним екологам за перемоги в Міжнародних конкурсах юнацької науково-технічної творчості, що проводилися в Китаї, Нідерландах та в Празі. Вдала інтеграція учнів зі своїми доробками в міжнародні конкурси й фестивалі не лише сприяє розвитку екологічної науки в Україні, але й є важливою популяризацією нашої країни на міжнародній арені. Варто і надалі активно залучатися до міжнародних науково-освітніх програм з екології, захисту навколишнього природного середовища. Міністр також закликав талановиту молодь, котра планує здобувати освіту за рубежем, повертатися у рідні краї. –- «Я закликаю Вас не забувати про Батьківщину та з набутими новими знаннями і вміннями повертатися додому щоб розбудовувати разом наш спільний дім – Україну».

В.Є. Барановська в своєму виступі підкреслила, що науково - педагогічний колектив Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління вже тривалий час тісно співпрацює з секцією екології Київської Малої академії наук, всіляко підтримуючи і заохочуючи талановитих учнів. Так, нещодавно група юних, талановитих учнів за вагомі науково-технічні розробки в галузі екології, аграрному та медичному секторах економіки була відзначена дипломами і грамотами Академії. Вона також наголосила, що саме їм, юним талантам, у недалекому майбутньому – примножувати здобутки вітчизняної науки в ім’я процвітання нашої незалежної України.

Презентація керівника секції екології та віце-президента Київської МАН Володимира Назаренка була присвячена етапам розвитку екологічної секції, успіхам та досягненням школярів у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Юні екологи поінформувати про свої дослідницькі наукові розробки, ідеї, з якими вони успішно виступали на різнорівневих конкурсах та гідно представляли свої школи і секції відділення екології та аграрних наук Київської МАН, яке очолює О.М. Ісаченко.

На завершення зустрічі Міністр відповів на численні і різноманітні запитання юних дослідників.Інформація про зустріч юних екологів з Міністром розміщена на сайтах Міністерства екології та природних ресурсів України (http://www.menr.gov.ua/press-center/news/123-news1/6137-ostap-semerak-zaklykav-studentiv-ekolohiv-iaki-navchaiutsia-za-kordonom-povertatysia-po-zavershenniu-navchannia-do-ukrainy) та Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління (http://dea.gov.ua/article/ministr_minprirodi_ukraini_zustrivsya_iz_shkolyarami__chlenami_kiivs4koi_sekcii_ekologii_maloi_akademii_nauk_ukraini).Версія для друку Опубликовано: 16 Травня 2017
Поділитись: