Творча майстерня «Педагогічна система В. Сухомлинського – явище педагогічної думки ХХ століття»

У вітальному слові директор бібліотеки, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Березовська наголосила, що співпраця учнів Київської МАН і науковців носить партнерський характер.
В. Сухомлинський залишив після себе класичну теоретико-педагогічну спадщину, яка складається із 48 монографічних праць і брошур, понад 600 статей і 1500 тис. художніх творів для дітей. А його книги виходили і виходять масовими тиражами в усіх пострадянських країнах і багатьох інших країнах світу.
Під час екскурсії учні відвідали кімнату-музей та виставку рідкісної книги.
У читальному залі Фонду імені В. О. Сухомлинського, який функціонує як наукова лабораторія з вивчення життя, діяльності й педагогічної спадщини видатного українського педагога-гуманіста, відбулася творча зустріч з онукою В. Сухомлинського – Лесею Сухомлинською.
Учні переглянули відеофільм про життєвий та творчий шлях видатного педагога. У співбесіді з юними МАНівцями Леся Сухомлинська наголосила, що Василь Олександрович рано полишив цей світ, проте фізична смерть не здатна покласти край поширенню його творчих надбань і зупинити його змістовне й натхнене служіння школі, учительству, вітчизняний педагогічній науці.
Учасники творчої майстерні взяли інтерв’ю в онуки Сухомлинського, а також у вихованки секції педагогіки Київської МАН Ольги Ковач.
В інтерв’ю Леся Сухомлинська сказала, що усе найцінніше, створене В. Сухомлинським, назавжди увійшло до скарбниці національної духовної культури і без його творчості не можна уявити й сучасної гуманної педагогіки, основні ідеї якої чітко простежуються в концепції Нової української школи.
Ольга Ковач у своєму інтерв’ю наголосила, що вона навчається в секції педагогіки Київської МАН вже другий рік, і її науково-дослідницька робота пов’язана із проблемою самовиховання особистості в педагогічній спадщині В.О. Сухомлинського. Ця проблема була, є і буде актуальною, адже за кожним учнем стоїть ціле суспільство, яке формується з кожного з нас. Саме тому не тільки вчителі, батьки, а й ми – учні, знаходимо у працях В.Сухомлинського відповіді на питання, які сьогодні найбільше нас хвилюють.