Творча майстерня із Любком Дерешем

Творча майстерня із Любком Дерешем У рамках спільного проекту Київської МАН і Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського «Юні науковці – агенти позитивних змін» 14 березня у Залі засідань Вченої Ради НБУВ відбулася зустріч із сучасним українським письменником Любомиром Дерешем. Захід організовано координатором проекту від КМАНУМ – Ларисою Яківною Карчиною, завідувачем відділу навчально-виховної роботи, керівником секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства, та координатором проекту від НБУВ – провідним бібліотекарем відділу теорії та методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства Анною Вікторівною Венідиктовою. На ньому були присутні завідувачі й учні-члени відділень філософії та суспільствознавства, історії, іноземної філології та зарубіжної літератури, української філології та мистецтвознавства, хімії та біології Київської МАН, учні гімназії НПУ імені М.П. Драгоманова, СШ № 130, СШ № 85, Межигірської гімназії № 19, студенти Київського університету імені Бориса Грінченка та інші поціновувачі творчості митця. «Великий шлях починається з маленького кроку» – таким був лейтмотив майже двохгодинної зустрічі з яскравим представником сучасної української постмодерної літератури – прозаїком, есеїстом, сценаристом, лектором, куратором, розробником інноваційних підходів у творчості Любком Дерешем.


Захід відбувався у форматі інтерактиву – діти з великою цікавістю слухали доповідача, безупинно ставили свої запитання. «Як іти до своєї мети?» «Як реалізувати себе у житті і творчості?» «Як подолати лінощі?» –  на ці та багато інших запитань  давав відповіді Любко Дереш, наставляючи юних слухачів завжди позитивно дивитися на світ. Адже письменник глибоко вивчає психологію творчості, зокрема досліджує тему екзистенційної кризи у творчих особистостей і способи виходу з неї. Його творчий шлях почався у 15-річному віці. 1999 р. був завершений дебютний роман «Культ», надрукований лише трьома роками пізніше – після досягнення автором повноліття.



Творчість Л. Дереша пронизана настроєм пошуку інтуїтивних, емоційних відповідей на запитання, чим є людське життя і людська істота. Письменника бентежать теми розпаду і деградації людських стосунків, розвалу знань та етики в сучасному фраґментованому світі, він – невтомний шукач глибинних мотивів для збереження та відродження одвіковічних людських цінностей. Саме в такому ключі створено «синайський цикл», до якого ввійшли три книжки: книжка повістей «Миротворець» (2013), роман «Остання любов Асури Махараджа» (2013) та збірка оповідань «Пісні про любов і вічність» (2014). Книжки «Миротворець» та «Остання любов Асури Махараджа» було внесено до довгого списку конкурсу «Книжка року» Бі-Бі-Сі.



Есеї, статті та оповідання Л. Дереша друкувалися в часописах «Ї», «Kafka», «Radar», «Пектораль», «Harper’s Bazaar», «Forbes» та ін. У 2008 р. роман «Поклоніння ящірці» було поставлено на сцені Веймарського національного театру в Німеччині. У 2010 р. на Московському відкритому книжковому фестивалі було поставлено п’єсу Л. Дереша «Стена из тумана».



Л. Дереш бере активну участь у культурних та інтелектуальних процесах країни, постійно співпрацює з інтелектуальними дискусійними клубами, зокрема, з Київським дискусійним клубом дилетантів і «Foundation for future». З 2013 р. є членом журі Всеукраїнського ґрантового конкурсу «Інтелектуальний капітал України». У 2014 р. був куратором Першого міжнародного літературного фестивалю «Український літфест» (Донецьк, арт-центр «Ізоляція»), де порушив тему зв’язку мови та насильства в суспільстві.



З 2007 р. є членом Всесвітньої Ліги «Розум поза наркотиком» і пропагує здоровий спосіб життя.



Наприкінці 2013 р. Л. Дереш розпочав марафон «100 книжок за 400 днів», мета якого – привернути увагу до читання молоді.



11 книг Любомира Дереша є у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.



На зустрічі також були присутні:




  • Ольга Миколаївна Василенко, директор Інституту бібліотекознавства, кандидат історичних наук;


  • Оксана Зіновіївна Клименко, старший науковий співробітник відділу теорії та методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства, кандидат історичних наук;


  • Олена Григорівна Яковенко, старший науковий співробітник відділу теорії та методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства, кандидат історичних наук;


  • Еліна Алієва, керівник прес-служби НБУВ, кандидат психологічних наук.



Висловлюємо щиру вдячність колективу бібліотеки за проведення творчої майстерні, переконані, що наша подальша співпраця буде такою ж результативною!



Ми також вдячні за виявлену цікавість до нашого заходу з боку Тетяни Олексіївни Якушко, заступника директора Державної бібліотеки України для юнацтва. Приємно, що ця зустріч викристилізувала перспективи розвитку успішної співпраці у галузі новітніх освітніх ініціатив щодо пошуку нових граней розвитку обдарованої молоді.



Версія для друку Опубликовано: 15 Березня 2018
Поділитись: