Три золоті медалі з Пекінського міжнародного конкурсу юнацької наукової творчості

Три золоті медалі з Пекінського міжнародного конкурсу юнацької наукової творчості Надзвичайно важливу роль в організації і проведенні позакласної, позашкільної роботи, спрямованої на популяризацію досягнень науки і техніки серед учнівсько-студентської молоді, розширення її світогляду, пошук, виховання та залучення до науково-дослідницької діяльності талановитого, обдарованого юнацтва, початкової підготовки наукової зміни, відіграють масові навчально-виховні заходи регіонального, державного, міжнародного рівнів, такі, як: конкурси-захисти учнівських експериментальних робіт, виставки, конференції, експедиції, семінари, молодіжні наукові форуми. Одне з чільних місць у цих заходах за їх масштабністю, творчою спрямованістю, науковим рівнем належить багаторічній участі представників талановитої молоді України у 27–38-му міжнародних конкурсах юнацької науково-технічної творчості у Пекіні (Beijing Youth Science Creation Competition - BYSCC) – 2007-2018 рр. Організаторами конкурсу є Пекінська науково-технологічна асоціація (Beijing Association for Science and Technology – BAST) разом з Пекінським муніципальним відділом освіти, Пекінським муніципальним відділом науки і техніки та Пекінським бюро прав інтелектуальної власності. BASTбула заснована в 1963 році і є однією із провідних установ зі сприяння науково-технологічному розвитку. Члени асоціації – провідні вчені, фахівці, спеціалісти високого класу. При Асоціації діє біля 200 товариств і дослідницьких центрів, понад 300 інститутів і науково-технічних організацій, вищих навчальних закладів. Загалом Асоціація нараховує більше 400 тисяч співробітників, включаючи декілька десятків академіків Китайської академії наук і Китайської академії технічних наук. Місія Асоціації полягає у створенні умов і передумов для збереження і розвитку науково-технічного й інтелектуального потенціалу Китаю, стимуляції розповсюдження науки і технології, підготовки висококваліфікованих кадрів, організації обміну і розширення співпраці з іншими країнами.


Започаткований 1981-го року BYSCCстав дуже популярним серед молоді, продовжує розвиватися і привертати увагу в багатьох країнах світу. Він включає в себе три частини:



         Конкурс. Конкурс наукових інноваційних проектів китайських студентів.



         Виставка. Демонстрація іноземними студентами і вчителями своїх наукових інноваційних проектів (кожна команда із трьох учнів подає два проекти, один з яких колективний), які є науковими, практичними і цікавими).



         Культурна програма. Учні і вчителі з різних країн дають виставу (кожна команда представляє один номер народної пісні/народного танцю тощо).



Черговий 38-й Пекінський конкурс проводився з 24 по 28 березня 2018 р. Запрошення на участь у конкурсі 12 років поспіль надходить до Президії НАН України та до Спілки наукових та інженерних об’єднань України відповідно до чинних угод про науково-технічне співробітництво і, зокрема, в науково-освітянській сфері. Формування делегації на базі Київської Малої академії наук та Київського Палацу дітей та юнацтва доручається провідному науковому співробітнику Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, куратору Меморіального музею О.В. Палладіна В.І. Назаренку. Щороку, починаючи з 2007-го року, журі конкурсу високо оцінює юнацькі творчі роботи від України та відзначає їх Почесними дипломами І-ІІ ступеня та золотими й срібними медалями. Перші золоті медалі 2007-го року отримали: студентка 5-го курсу (магістеріум) Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Юлія Кирпач, учень 10 класу Київського ліцею «Гранд» Степан Амбарцумян та учениця 11 класу школи № 4 м. Ірпінь Київської області Леся Ковалик. Наступного, 2008 року, в конкурсі, який проводився у Китаї 18-25 березня, брали участь і теж отримали золоті медалі дві випускниці Київської МАН Олеся Сташкевич – студентка 3-го курсуКиївськогонаціонального медичного університету ім. О.О. Богомольцята Васелина Петрашенко – студентка 2-го курсу Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, а також дійсний член МАН Володимир Ляшенко – учень 10 класу гімназії «Академія»м. Києва. Всього за цей час було отримано 27 золотих і 7 срібних медалей.



Цього року українську делегацію представляли:



-                     Палладін Максим,учень 11 кл. спеціалізованої школи № 124 м. Києва, член Київської МАН, та Гайчук Даніела, учениця 11 кл. гімназії біотехнологій № 177 м. Києва, дійсний член Київської МАН, з командним проектом «Дослідження вмісту важких металів у рослинах і їх вплив на пірамідні нейрони в живих організмах»;



-                     Кирилова Амілія, учениця 11 кл. спеціалізованої школи № 162 м. Харкова, член Харківського відділення МАН України,із проектом «Інтеграційний метод діагностики нейроциркуляторної дистонії». Їхні роботи  посіли перші місця із врученням авторам золотих медалей. Крім того, Амілії Кириловій було запропоновано виступити здоповіддю на науковому студентському симпозіумі, який відбувався паралельно з конкурсною програмою.



У концертній програмі церемонії нагородження, в якій, окрім Китаю, взяли участь лише 4 іноземні делегації, українська делегація представила номер в національному стилі.



Володимир Назаренко став учасникомнауково-освітянського інноваційного форуму китайських і іноземних педагогів.За часпроведення конкурсу відбувалося творче спілкування членів української делегації з організаторами конкурсу, представниками сфери освіти, членами Науково-технічного товариства Китаю, а також з іноземними учасниками конкурсу з багатьох країн світу. Зокрема, делегація України мала зустрічі з віце-президентом BASTдоктором Тіан Веном, заступником мера Хуайроу, району Пекіна, паном Лі Жісуі, директором департаменту міжнародних відносин BASTдоктором Фулін Зенг та директором департаменту освіти BASTдоктором Жанг Ксіаху.



Велике враження на юних науковців з України справило відвідання Великого Китайського муру як символу китайської і світової цивілізації, який включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 



Версія для друку Опубликовано: 03 Квітня 2018
Поділитись: