Травмованих немовлят рятуватимуть полімерами

Травмованих немовлят рятуватимуть полімерами Українські винахідники розробили унікальні операційні скоби для немовлят, які зазнали травм під час пологів. Травмоскоби розсмоктуватимуться у тілі малюка, не завдаючи йому шкоди. Це дозволить уникнути другої операції, під час якої зазвичай вилучали з тіла новонароджених традиційні скріплювальні матеріали, - про це в інтерв’ю проекту Інтелект.UA розповіла автор винаходу - учениця Малої академії наук України Фаділа Блалі. «У дитини кістки як хрящі – вони дуже м’які і їх пошкодити дуже легко. Моя скоба, завдяки тому, що вона має гострі кінці, легко встановлюється в дитячу кістку. Потім вона розсмоктується через деякий час і в принципі ніяких слідів операції», - пояснила юна винахідниця.


Блалі відзначила, що залежно від віку дитини та пропорцій тіла, розмір та форма скоби будуть різними. Медичну новацію вже оцінили провідні медичні фахівці України. На думку головного неонатолога Міністерства охорони здоров’я України Єлизавети Шунько, даний винахід потребує практичного впровадження. «Така клінічна  практика потребує подальшого впровадження та дослідження», - підкреслила вона.



За словами фахівців, вітчизняна хірургія кісткові травми і дорослих, і малюків оперує за однією схемою. Спочатку кістки скріплюють залізними гвинтами, шпицями та пластинами. Коли ж все зростеться – матеріали видаляються. Іноді пацієнту роблять декілька операцій. Дослідниця Фаділа Блалі запевнила, що зайвої хірургії можна уникнути, якщо використовувати фіксатори зі спеціальних полімерів, які не доведеться витягувати з тіла.  Для лікування кісткових травм використовують переважно металеві або титанові конструкції. Утім, металеві імплантати з часом окислюються та можуть викликати зараження, твердить директор Центру спортивної травматології Національного університету фізвиховання та спорту України Михайло Риган. «Полімери використовуються в основному для фіксації м’яких тканин – це зв’язки, меніски, сухожилки, які вимагають міцної фіксації, і ремінісенції м’якої тканини до кістки. Тут полімерні матеріали є мабуть найкращим вибором», - запевнив він.



За матеріалами:http://intellect-ua.info/



Версія для друку Опубликовано: 12 Жовтня 2011
Поділитись: