Зустріч юних правознавців та економістів із фахівцями Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА)

Зустріч юних правознавців та економістів із фахівцями Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) 9 грудня у рамках Всеукраїнського тижня права у самому серці столиці відбулася зустріч вихованців відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН, а також відділення економіки, їх наставників та батьків із фахівцями Національного агенства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів  (AРMA).

За круглим столом зібралися більше 10 ключових співробітників Агенства - по одному з кожного підрозділу -- та близько 30 учнів 6-11 класiв, включаючи учнів з особливими освітніми потребами. Головна мета півторагодинної зустрічі з КМАНівцями - сприяння формуванню правової культури та правової свідомості молодого покоління, підвищення рівня знань молоді щодо гарантованих Конституцією та законами України прав та відповідальності за порушення Законів. Для школярів організували навчальну бесіду, під час якої розказали про реалізацію та захист законних прав, проблеми корупції в Україні та шляхи боротьби з нею, роль та функції AРMA, її історію та досягнення, основні структурні підрозділи, напрями та методи роботи, кваліфікаційні вимоги до співробітників тощо. Юні правознавці та економісти задавали експертам безліч непростих питань, одержували компетентні відповіді з перших вуст. Спілкування носило динамічний, щирий та змістовний характер.

Подібні зустрічі фахівців з підростаючим поколінням дослідників, безумовно, є необхідними, корисними та надихаючими для обох сторін. Наостанок Кот Т.Ю., завідувач відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН, подякувала персоналу AРMA за плідну зустріч та висловила сподівання на продовження співпраці в інтересах молодих науковців.

Національне агентство – новостворена установа, яка не має аналогів в Україні. Натомість у всіх державах-членах ЄС та у багатьох інших країнах світу функціонують подібні структури, де зосереджені в одному колективі фахівці з різних напрямків діяльності у сфері права, фінансів, менеджменту та інформаційних технологій. Середньостроковими цілями  АРМА на 2018-2020 роки є:

- забезпечення ефективного виявлення активів, незаконно виведених з України, співробітництво з Генеральною прокуратурою України, Національним антикорупційним бюро, іншими правоохоронними органами, з аналогічними установами іноземних держав, до компетенції яких належать питання щодо виявлення, розшуку та управління активами, відповідними міжнародними організаціями;

- формування та реалізація державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано.

Підсумком цієї плідної зустрічі стало те, що учні зрозуміли: лише високий рівень правової свідомості кожного громадянина та невідворотність покарання можуть зупинити корупційні злочини в державі.

Версія для друку Опубликовано: 11 Грудня 2019
Поділитись: