Система Монтессорі та екологи

Система Монтессорі та екологи Відділення екології та аграрних наук Київської Малої академії наук учнівської молоді на запрошення колективу Святошинської гімназії взяло участь у семінарі «Садово-паркове мистецтво епохи Відродження». Ця гімназія – не зовсім звичайний навчальний заклад. «Ми повинні створити таке середовище для дитини, щоб вона могла з ним взаємодіяти, середовище, в якому дитина може займатися без постійної участі дорослих. Свого роду дитячий світ, СВІТ, зроблений ДЛЯ ДИТИНИ. У цьому і полягає мета Монтессорі-шкіл», – це слова Марії Монтессорі, яка створила комплекс дидактичних технологій, які по праву посідають провідні позиції в пантеоні сучасних освітніх стратегій.


Ці ідеї і втілює педагогічний колектив гімназії, пропонуючи своїм учням багатогранну освітню програму. Втілює завдяки щирій відданості справі, високому професіоналізму, бажанню і вмінню знайти підхід до кожного учня. Лише переступивши поріг, відчуваєш цю, поки що незвичну для нас, атмосферу привітності, свободи, позитиву. Саме такий психологічний клімат народжує креативні натури-шукачі, таке середовище формує внутрішньо вільну, відкриту всьому новому дитину.Учні гімназії не перший рік працюють над проектами з історії, англійської та української мов і захищають роботи на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ. А тепер є школярі, які зацікавилися екологічною тематикою і відвідуюють заходи відділення екології та аграрних наук Київської Малої академії наук учнівської молоді. Тому наше відділення із задоволенням зустрілося з учнями гімназії. Тема семінару «Садово-паркове мистецтво епохи Відродження» була сприйнята з безпосереднім дитячим захопленням і глибоким, щирим інтересом. Інформаційний блок презентації не залишив байдужими, як нам здалося, ні учнів, ні вчителів, присутніх на заході. Незважаючи на те, що Святошинська гімназія має гуманітарний профіль (англійська мова), ботанічна тема знайшла відгук в умах і серцях юних слухачів. Протягом 2,5 годин у класі панувало пожвавлення, відчувалося, що тема презентації цікава, викликає позитивний резонанс і захоплює школярів. Хлопці й дівчата з однаковим інтересом слухали, виконували практичні завдання, ставили запитання, активно вступали в дискусію. Щиро дякуємо за привітний прийом, допомогу у проведенні заходу директорові Святошинської гімназії Наталії Генріхівні Ставропольцевій. Особливо хочеться подякувати таким викладачам: біології – Ладі Артурівні Ремізовській і образотворчого мистецтва – Наталії Миколаївні Височинській за чудову організацію зустрічі.

Вже у неформальній обстановці ми поспілкувалися з учителями гімназії, розповівши про деякі зміни правил проведення конкурсу-захисту МАНУ 2015-2016. Сподіваємося, що ця подія – лише перший спільний крок гімназії та відділення екології та аграрних наук на шляху до подальшої співпраці у справі виховання нового покоління, покоління талановитої і патріотичної молоді, яка мислить європейськими категоріями.

 Версія для друку Опубликовано: 14 Грудня 2015
Поділитись: