Свято “Театральних канікул” з Київською МАН

Свято “Театральних канікул” з Київською МАН 27-29 травня Київська Мала академія наук спільно з Кловським ліцеєм № 77 провела Перший фестиваль аматорських вистав для підлітків «Театральні канікули». Активну участь у його підготовці брали юні актори новоствореної театральної студії Київської МАН. У гостинній актовій залі Кловського ліцею, який завжди радо приймає у себе театральні заходи Київської МАН, відбулося справжнє і щире Свято театру. Безпосередніми учасниками фестивалю були три дитячі колективи. Це театральна студія Київської МАН, студія “На Гната Юри” Середньої загальноосвітньої школи № 35 Святошинського району (керівник — Андрій Сенчук) та театральна студія Великоолександрівської школи мистецтв та ремесел (керівник — Ігор Вялов).
Глядачі мали змогу переглянути вистави “Кохання до трьох помаранчів” студії “На Гната Юри” та “Байки” театральної студії Великоолександрівської  школи мистецтв та ремесел. На жаль, через відсутність однієї з виконавиць, не відбулася вистава “Щоб намалювати портрет птаха...” театральної студії Київської МАН, але ми обов'язково запросимо театралів на її прем'єру восени.Також відбулися зустрічі глядачів та юних акторів із досвідченими фахівцями в царині театру. Художник-сценограф, викладач  Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого  Ігор Білецький надав унікальну можливість побачити макет однієї з близько ста створених ним вистав, розповів про специфіку будови дієвого зорового образу вистави та приязно й докладно відповів на питання акторів-початківців.

Заслужений артист України, актор Національного  академічного театру російської драми імені Лесі Українки Євген Авдєєнко поділився з юними колегами-аматорами досвідом роботи у професійному театрі і кіно, таємницями перевтілення на сцені та в кадрі.Режисер, викладач  Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого Олена Щурська не тільки розповідала про те, як працює режисер театру та  навчаються майбутні актори, а й провела імпровізований майстер-клас із оволодіння зовнішньою та внутрішньою акторськими техніками.

Учасники та гості свята одержали фестивальні сувеніри, ділилися автографами та жваво спілкувалися. Адже метою заходу було не змагання, а саме обмін враженнями та досвідом колег, які із захопленням займаються театром: дорослих і дітей, аматорів і професіоналів.

Київська МАН дякує всім, хто брав участь у проведенні свята “Театральних канікул”, а особливо керівництву Кловського ліцею — господарям фестивальної сцени — та  готує нові цікаві театральні зустрічі.Версія для друку Опубликовано: 31 Травня 2017
Поділитись: