Свято слова

Свято слова 31 травня відділення української філології та мистецтвознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді презентувало альманах творчості «У пошуках слова» у стінах музею «володаря в царстві духу» — Тараса Шевченка.


Привітав усіх гостей керівник секції літературної творчості, член Національної спілки письменників України Ігор Анатолійович Астапенко. Він розповів, як йому приємно співпрацювати з вихованцями секції, спостерігати, як вони творчо ростуть на очах. Ігор Анатолійович запросив усіх долучатися до публікацій у збірці в майбутньому та розміщувати свої доробки, які будуть гідні уваги різноманітної читацької аудиторії.



Згодом заступник директора з науково-методичної роботи КПНЗ «КМАНУМ» Володимир Олексійович Васинюк поділився з усіма присутніми спогадами про витоки літературної збірки, згадав і про тих осіб, які підтримували, давали слушні поради і допомагали реалізовувати літературно-творчий проект «У пошуках слова», а саме: про українського письменника, перекладача Олексія Прокоповича Довгого, президента Малої академії наук Станіслава Олексійовича Довгого, редактора і упорядника Ірину Володимирівну Братащук, пані Раїсу Олександрівну Олійникяка працювала над дизайном і  версткою книжки.



Завідувач відділення української філології та мистецтвознавства Ірина Миколаївна Іваненко закцентувала увагу присутніх на тому, що в альманасі надруковані і твори наймолодших літераторів — учнів 4–6 класів. Науковець висловила сподівання, що вони й надалі продовжуватимуть писати та шукати себе.



Опісля вихованці секції літературної творчості, які щороку активно працюють на літературній ниві, поділилися найінтимнішим – частинкою своїх власних прозових та поетичних творів, це були: В’ячеслав Стельмах, Дмитро Кириченко, Надія Кивлюк, Соломія Караєва, Софія Ясінська, Мар’яна Мухльо, Марія Орлова та інші. Учні та випускники Київської МАН не лише зачитували уривки зі своїх творів, а й дякували за можливість опублікувати свої творчі надбання у нашій збірці. Зокрема, випускник КМАНУМ В’ячеслав Стельмах ще й нині відчуває свою причетність до навчального закладу, приємно згадує проекти, які давали йому змогу розвивати свої творчі здібності та ставати на щабель вище. Інші вихованці заохочували молодь до майбутнього навчання в позашкільному закладі, до активної участі у ІІ етапі, яка буде схарактеризована наполегливою працею. Адже, як зауважив Дмитро Кириченко – призер ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ, який цього року посів ІІ місце в секції літературної творчості: «Пишіть наукові роботи! Якщо ви варті перемоги, то ви її неодмінно отримаєте. А якщо й ні, то навіть програш дає мотивацію».



Варто зауважити, що у збірці опубліковані твори не лише вихованців Київської МАН, а і її співробітників: завідувача відділення наук про Землю Зінаїди Олександрівни Курлової та завідувача кабінету відділу організаційно-масової роботи Олени Володимирівни Кагляк. Так, Зінаїда Олександрівна поділилася з нами своїми спогадами про затишний батьківський будинок, де вона народилася і виросла, куди неодноразово лине її душа:



Люблю своє село, до нього я верталась із далеких і важких доріг.



І серце рвалось на шматки, і дух стинало в грудях,



Коли ступала я на батьківський поріг.



Тут роду красного, козацького мого коріння,



Криниця батькова і сад, що він з матусею садив.



Все дбав, щоб для онуків, правнуків його садок родив.



Закликала любити і поважати свій рідний край, рідну домівку, а насамперед – батьків, керівник гуртка «Дивослово» СШ№ 148 імені Івана Багряного Ніна Володимирівна Бортник. Окрім цього, вона розповіла всім нам, як вона тішиться за кожного з учнів, за їхні успіхи в розвої слова: «Я хочу, щоб діти – наше майбутнє – любили слово. Я радію за них, коли вони приносять збірки. Я відчуваю свій маленький внесок у творчість кожного з них».



Виступив перед численною аудиторією й письменник, член Національної спілки письменників України Іван Анатолійович Коломієць, котрий зауважив, що не треба боятися нічого, потрібно писати все. Він побажав учням плекати свій внутрішній сад, який згодом даруватиме гарні творчі плоди. Катерина Миколаївна Бальохаяка на нашому святі представляла разом зі своїми учнями Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка, додала, що працівникам Київської МАН та інших навчальних закладів важливо бути для дітей взірцем, підтримувати їх та окриляти своїм словом.



Насамкінець Володимир Олексійович Васинюк наголосив, що у Київській Малій академії наук учнівської молоді закладений величезний потенціал. Зважаючи на це, він закликав учнів серйозно зайнятися не лише літературною творчістю, а й науково-дослідницькою діяльністю, направити всі свої зусилля і вміння у правильне русло.



Тож дякуємо всім, хто взяв участь у нашому святі слова, хто поділився з нами своїм душевним і найпотаємнішим. Усім бажаємо сонячного літа, гарного настрою, незабутнього відпочинку та творчої наснаги, креативності й наполегливості у наступному навчальному році!



Версія для друку Опубликовано: 01 Червня 2018
Поділитись: