Світові релігійні організації: реалії сьогодення

Світові релігійні організації: реалії сьогодення Під час практичних занять з вихованцями секції теології, релігієзнавства та історії релігії відділення філософії та суспільствознавства у юних релігієзнавців постало актуальне питання – як релігійні організації ставляться до тих процесів, які виникають в світі у зв’язку з пандемією COVID19 ?

Як то кажуть: взявся за гуж, не кажи, що не дуж. Тож майбутні науковці разом з керівником секції Карен Нікіфоровим шукали інформацію про реакцію релігійних лідерів на надзвичайну ситуацію.
Папа Римський Франциск закликав католиків усього світу посилити молитву та проявити особливу увагу до тих, хто її нині особливо потребує. Особливо здивував Понтифік своєю прогулянкою вулицями пустого Риму (https://bbc.in/2J5euM6).

Офіційна позиція Англіканської Церкви полягає в тому, щоб усі храми по всьому світу залишалися відкритими для можливості молитви вірних вірних, але всі масові богослужіння в них припинено на період карантину (https://bit.ly/2UzrdvE).

Вселенський Патріарх Варфоломій дав наказ припинити всі богослужіння до кінця березня. В той самий час чернецькі громади проводитимуть служби в монастирях без участі в них мирян. Таке становище поширюється і на відомий осередок Православ’я – Афон (https://bit.ly/3adxHqP).

Лідер українських греко-католиків Святослав (Шевчук) повідомив, що в разі потреби всі храми УГКЦ можуть перетворитися на шпиталі (https://bit.ly/33CtydA).

Отже, столичні школярі змогли завдяки власному дослідженню медіапростору запевнитися в тому, що релігієзнавство – це не тільки цікаво, але й актуально.

 

Версія для друку Опубликовано: 26 Березня 2020
Поділитись: