Сучасний літературний процес: який він, і з чим його їдять?

Сучасний літературний процес: який він, і з чим його їдять? Сучасна література, на жаль, не вивчається належним чином у школі: процесам, що відбуваються в постмодерному (не кажучи вже про пост-постмодерний) дискурсі, відведено лише кілька уроків, а творчість сучасних авторів згадується лише спорадично, себто вибірково, без занурення в ту чи іншу текстову тканину. У кращому випадку – така література виноситься на позакласне читання, однак ефект від цього не вельми дієвий. Саме тому відділення української філології та мистецтвознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» започатковує серію зустрічей-лекцій у столичних школах з метою ознайомлення учнів із сучасним літературним процесом.


 Першою стала спеціалізована школа №173 з поглибленим вивченням англійської мови, у якій виступив керівник секції літературної творчості, письменник, член НСПУ, перекладач Ігор Астапенко, запропонувавши учням лекцію на тему: «Сучасний літературний процес: від п’ятдесятих до сьогодні». Окремий акцент лектор зробив на творчості Нью-Йоркської групи поезії й подарував закладу нові книги її членкині Емми Андієвської «Маратонський біг» та «Шухлядні краєвиди», а також Київської поетичної школи, яка є одним із найбільш знакових явищ у національній літературі. Письменник розповів і про наймолодші покоління українського літпроцесу – двотисячників та двітисячідесятників, які тільки увійшли до культурно-мистецького контексту. Наприкінці зустрічі Ігор Астапенко коротко презентував загалу і свою творчість зі збірок «Щільник» та «Лихотомія». Після офіційної частини учні мали можливість поспілкуватися й сфотографуватися з письменником.

Започаткування серії лекції про сучасну літературу – гарна можливість для школярів здобути знання та отримати стимул до читання якісно нового літпродукту. Адже час іде, а мистецтво рухається з ним симультанно!        Версія для друку Опубликовано: 28 Лютого 2017
Поділитись: