Стаття юного винахідника з Київської МАН у журналі «Надзвичайна ситуація+»

Стаття юного винахідника з Київської МАН у журналі «Надзвичайна ситуація+» Раді повідомити, що у січневому номері виробничо-практичного журналу «Надзвичайна ситуація +» у рубриці «Інноваційні технології» вийшла стаття під назвою «Підвищення захисної функції сучасного бронежилета». Вона присвячена розробці Михайла Комашні, десятикласника Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» міста Києва, вихованця трьох відділень Київської МАН – технічних наук, історії, хімії та біології. У своєму дослідженні юнак вперше запропонував використання у бронежилетах прошарку з рідиною для нівелювання заперешкодної дії кулі та використання цього проміжку для перенесення питної води. На основі дослідження було успішно отримано патент.


Виробничо-практичний журнал «Надзвичайна ситуація +» видає Український науково-дослідний інститут цивільного захисту за підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Це видання з актуальною та корисною інформацією у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки та безпеки життєдіяльності всіх сфер людської діяльності.29 січня 2018 року майбутній світоч української науки завітав у гості до редакції журналу за авторським примірником, щоб обмінятися з науковцями Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту думками та надихнутися на нові винаходи: https://www.facebook.com/nsplus/posts/823434691161703Талановитого юного винахідника особисто привітали: шеф-редактор журналу «Надзвичайна ситуація +» Олена В'ячеславівна Перевозник, головний редактор Віта Миколаївна Струтинська, кандидат географічних наук; Олександр Федорович Нікулін, начальник науково-дослідного центру інноваційних технологій Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту, доктор технічних наук. 

Таке спілкування корисне обом сторонам – молодь переймає досвід старшого покоління, а досвідчені науковці упевнюються, що наукове майбутнє України в надійних руках.У свої 15 років Михайло Комашня вже є автором двох інноваційних науково-дослідницьких  проектів для української армії: «Регенерація та інактивація старого пороху» та «Гідробронежилет». На їх створення молодого дослідника надихнуло виховання у сім’ї військових та події на Сході України. Обдарований хлопець у 2016 році посів  І місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції «Хімія»; став стипендіатом Київської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей м. Києва, а у 2017 році – переможцем Київського фестивалю стартапів «Class ідeя» та лауреатом Премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва у номінації «Наукові досягнення».З проектом «Підвищення захисної функції сучасного бронежилета» у 2017 році Михайло посів ІІ місце у категорії «Інженерія. Механіка» в одному з найпрестижніших конкурсів науково-технічної творчості – «Intel-Техно Україна 2017-2018», національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair), найбільшого у світі змагання науково-дослідницьких проектів учнів старших класів, молодих науковців та інженерів. 15 грудня 2017 року  Михайло був нагороджений Президентським Фондом «Україна» як переможець фестивалю «Sikorsky Challenge – 2017». Диплом та премію він отримав особисто з рук другого Президента України (1994 – 2005 рр.) Леоніда Кучми.Науковим керівником молодого дослідника виступив Олег Володимирович Козленко, завідувач лабораторії  кафедри загальної фізики і фізики твердого тіла  ФМФ НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського».Пишаємось успіхами обдарованого вихованця Київської МАН та великою увагою до його унікального проекту з боку фахівців у галузі надзвичайних ситуацій, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.Версія для друку Опубликовано: 02 Лютого 2018
Поділитись: