Стаття вихованки Київської МАН у жовтневому номері журналу «Надзвичайна ситуація+»

Стаття вихованки Київської МАН у жовтневому номері журналу «Надзвичайна ситуація+» 5 листопада редакція виробничо-практичного журналу «Надзвичайна ситуація+» зустрілася з юною архітекторкою Іванною Папушенко, вихованкою відділення технічних наук Київської МАН. Дівчина в урочистій атмосфері одержала жовтневий номер журналу, де у рубриці «Інноваційні технології» опублікована її стаття під назвою «Архітектура сучасних енергоактивних будівель». Виробничо-практичний журнал «Надзвичайна ситуація+» видає Український науково-дослідний інститут цивільного захисту за підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Це видання з актуальною та корисною інформацією у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки та безпеки життєдіяльності всіх сфер людської діяльності.


Іванна Папушенко – випускниця 11 класу гімназії «Академія» м. Києва, вихованка секції «Архітектура та дизайн» відділення технічних наук КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», модель на Паризькому тижні моди 2016 р. та Vogue Ukraine 2015-2016 рр., переможниця вокального конкурсу «Крок до зірок». Авторка науково-дослідницьких проектів: «Архітектура сучасних енергоактивних будівель» (2017-2018 рр.), «Використання енергоефективних технологій у висотних будівлях» (2016-2017 рр.), «Використання енергоефективних технологій у архітектурі» (2015-2016 рр.). Переможниця ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2015 – 2018 рр. 2018 року стала учасницею та призеркою Київського фестивалю стартапів Class idея; учасницею виставки стартапів на відкритті Першого державного бізнес-інкубатора для школярів UF Incubator; VІІ Всеукраїнського фестивалю науки та виставки-презентації промислової продукції київських виробників «Зроблено у Києві». 23-28.11.2018 представлятиме Україну із власним стартапом Triangular 3E+ House у Копенгагені (Данія) на фіналі міжнародного конкурсу Creative Business Cup.

 


Обрана для дослідження Іванною тема є надзвичайно актуальною, адже до 2021 року країни Євросоюзу планують перейти на принципово нові будівельні стандарти, що дозволить зводити енергоефективні будинки, здатні за рахунок поновлюваних джерел виробляти енергії більше, ніж споживають самі, і стати джерелом доходу, а не витрат. Нові стандарти можна звести до принципу «трьох нулів»: нульове споживання енергії з міської енергосистеми; нульові викиди речовин, які забруднюють повітря; нульові обсяги відходів. Європейський Союз наголошує на тому, щоб після 2020 року всі новобудови виробляли власну енергію. Для порівняння: звичайний будинок споживає 200 – 240 кВт-год/м2 , активний будинок – 10 – 12 кВт-год/м2 на рік. Ідея активного будинку з’явилася у 90-х роках минулого століття у країнах, що виділяють серйозні кошти на екологічні дослідження. Перший у світі активний будинок з аналогічною назвою був побудований 2009 року в Данії та коштував майже 600 тис. євро. Експерти підрахували, що за 30 років вартість енергетичного надлишку, виробленого ним, покриє витрати на його будівництво. У травні 2015 року під Києвом уведено в експлуатацію перший в Україні серійний енергоефективний будинок – OptimaHouse. Проект призначений для споживачів з середнім доходом, оскільки його мешканці платитимуть щомісячно $14 за енерго- і водоспоживання замість звичних $96.

 


Результатом наукового дослідження Іванни Папушенко стала розробка власного проекту сучасного енергоактивного житлового будинку Triangular 3E+ House із застосуванням широкого спектра енергоефективних технологій загальною площею 150 м2 , з мансардою, розрахованого на сім’ю з чотирьох осіб, адаптованого для вітчизняних умов. Запропоноване юною дослідницею рішення матиме економічну, екологічну та господарську цінність як для держави, так і окремих сімей. Для денного освітлення приміщень у ньому використовуються вікна і світлові тунелі відповідно до світових стандартів Active House Allianc, що забезпечить максимальний комфорт мешканцям. Річне споживання енергії буде на 60% нижче, ніж у звичайних будинків. Для мінімізації включення кондиціонування повітря запроектовані системи сонцезахисту. Для економічного використання енергії за стандартами енергетичної ефективності будівлі передбачене штучне освітлення за допомогою LED. У системі утеплення і гарячого водопостачання використовуються вакуумні сонячні колектори. Для правильного використання теплової енергії об’єкт оснащений вузлом обліку тепла, що дозволить істотно економити кошти, оплачуючи комунальні послуги з опалення. Для енергопостачання електричних і освітлювальних приладів передбачені сонячні батареї. Запропоновано підтримувати найоптимальнішу для людини температуру взимку – +21°С, влітку – +24°С. Температура у спальних кімнатах, задля комфортного сну, буде на 2 градуси нижча. Якість внутрішнього повітря відповідатиме середньому значенню – 650 ppm, тобто там комфортно почуватимуться навіть діти. Досягається не лише спеціальними програмами, які забезпечують контроль повітря, а ще й самими мешканцями, які мають регулярно відчиняти вікна. Буде встановлено спеціальний датчик якості повітря та дощовий збір води, який використовуватиметься на поливання газону. Таким чином середнє використання води в Україні – 133 л на добу – буде мінімізовано задля економії та захисту довкілля. Усі матеріали, які використовуються у будівництві Triangular 3E+ House, матимуть екологічну декларацію продукту. Тобто їх можна буде переробити, переплавити, і це не завдасть шкоди довкіллю.

 


Тож майбутнє вітчизняної архітектури за новим – активним – домом, енергоефективним, екологічним та вигідним! Радіємо з успіхів обдарованої вихованки Київської МАН, яка піклується про комфорт, економічну та екологічну вигоду громадян та країни в цілому. Пишаємось великою увагою до її унікального проекту з боку фахівців у галузі безпеки життєдіяльності та цивільного захисту!

 


Приємно, що це вже четверта стаття вихованців відділення технічних наук Київської МАН у виробничо-практичному журналі «Надзвичайна ситуація+»: у січні 2018 року світ побачила стаття Михайла Комашні «Підвищення захисної функції сучасного бронежилета», у березні – стаття Сергія Лисіна «Робот-пожежник із системою самонаведення на базі комп’ютерного зору», у травні – стаття Данила Коваленка «Утилізація відпрацьованих шин кріоакустичним методом».Версія для друку Опубликовано: 14 Листопада 2018
Поділитись: