Стартап «Інтелектуальний розвиток за допомогою Кубика Рубіка» вiд Матвійчука Данііла

Стартап «Інтелектуальний розвиток за допомогою Кубика Рубіка» вiд Матвійчука Данііла Продовжуємо цикл публікацій від відділення економіки по знайомству з учасниками Четвертого Київського фестивалю стартапів «Class IDея» 2020. Матвійчук Даніїл - учень 8 класу школи І-ІІІ ступенів № 294. Учень впевнений: рішення головоломок сприяє логічному розвитку головного мозку та розвиває його швидкість.
У наш час високих технологій і використання комп'ютера вміння швидко і правильно проводити в умі досить складні обчислення в жодному разі не втратило своєї актуальності. Здатність, наприклад, швидко проводити в умі обчислення викликає у сучасних школярів відвертий подив. Більшість вважає: навіщо завантажувати себе зайвою роботою, є калькулятори, комп'ютери - нащо думати і ламати голову над якимсь обчисленням? Та й складні формули і алгоритми шкільної програми віддаляють учнів від простих, зрозумілих навичок швидкого рахунку.

Ідея Даніїла полягає у дослідженні та застосуванні у шкільному середовищі переваг всесвітньо-популярної головоломки Кубик Рубіка. Граючи, учні зможуть розвинути дрібну моторику рук і пальців, активізувати своє системне мислення і логіку, зміцнять і натренують власну пам'ять, навчаться фокусуватися на важливих речах. Спідкубінг – це хороша можливість для школярів розвивати свій інтелект, математичнi таланти природно і невимушено. Збираючи головоломоку, дитина вчиться бути уважною, запам'ятовувати свої дії, та прогнозувати наперед результат. Так розвивається системне і логічне мислення, здатність швидко приймати правильні рішення.

Даніїл хоче проводити відповідні майстер-класи, пропонує демонструвати у школах навчальні онлайн-ролики та відео зі збирання різноманітних визерунків Кубику Рубіка по всій Україні. Він вже зробив перші кроки до цього, зміг провести майстер-класи для своїх однокласників та молодших учнів своєї школи, чим зацікавив їх своєю роботою. Тепер хоче поширити свiй досвід, використовувати і інші головоломки. Також у планах створити свою фірму по виготовленню різних видів та моделей Кубиків Рубіка і продавати їх, створювати iнші цікаві моделі, цим спонукати дітей до спілкування, навчання та обміну досягненнями.

Даніїл має відповідні нагороди.

Так, у 2018 році за темою «Соробан Японський Абак» отримав 1 місце у 2 (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. У 2019 році з темою «Деякі аспекти теорії чисел та алгебри» посів 2 місце у конкурсі «Математична мозаїка». У 2019 році з темою «Інтелектуальний розвиток за допомогою Кубика Рубіка» посів 1 місце на шкільному етапі та 2 місце на районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

 

Версія для друку Опубликовано: 08 Квітня 2020
Поділитись: