Старт Всеукраїнського проекту «Збереження прісної води і водоочищення як складові сталого розвитку України»

Старт Всеукраїнського проекту «Збереження прісної води і водоочищення як складові сталого розвитку України» 24 грудня на хіміко-технологічному факультеті НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» спільно з науковцями факультету започатковано учнівський проект Київської МАН «Збереження прісної води і водоочищення як складові сталого розвитку України». Активними учасниками цього дійства стали учні Технічного ліцею, ліцею «Наукова зміна», СШ № 159, гімназії біотехнологій № 177 та інших загальноосвітніх закладів міста. Проект, який за задумом його розробників має стати Всеукраїнським, презентувала завідувач відділення хімії та біології Київської МАН Вікторія Юріївна Черненко.


Метою проекту є об`єднання інтелектуальних і творчих здібностей молоді для розробки інноваційних рішень у розв`язанні теперішніх і майбутніх проблем з водою − забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання, − а також залучення школярів до практичних кроків − дослідити водойми України; розвивати вміння встановлювати взаємозв’язки води з об’єктами живої і неживої природи; розвивати дослідницький підхід до пізнання властивостей води;  пропагувати екологічне виховання; формувати почуття відповідальності за свої дії.

В рамках проекту будуть організовані лекторії, екскурсії, практичні заняття, дослідження, семінари, конкурси, науково-практичні конференції.Завершатиме проект очний тур конкурсу учнівських досліджень, проектів та практичних розробок із зазначеної тематики.

Інформаційний блок проекту представляли науковці хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» − асистент кафедри технології електрохімічних виробництв, кандидат технічних наук Юлія Сергіївна Мірошниченко, старший викладач кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології, кандидат технічних наук Андрій Вікторович Лапінський, асистент кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології, кандидат технічних наук Григорій Володимирович Кримець, асистент кафедри хімічної технології композиційних матеріалів, кандидат технічних наук Ганна Юріївна Флейшер.

Ще багато «цікавинок» і «хімічних сюрпризів» для допитливої дитячої аудиторії було продемонстровано цього дня: історія наукового становлення хіміко-технологічного факультету, правила вступу на факультет, нестандартні, ефективні способи очищення води та утилізації відходів, приготування цілющих косметичних засобів у домашніх умовах тощо.

Працівники кафедри загальної та неорганічної хімії Ольга Петрівна Качоровська, завідувач лабораторії Олена Анатоліївна Шуранова та інженер ІІ категорії Тетяна Станіславівна Кушнирук провели для учнів цікаві та незвичайні досліди: «Кипіння води при охолодженні», «Хімічний поріз – бутафорська кров» (раптова поява та зникнення крові), «Дим без вогню», «Переливання з пустого в порожнє», «Зелена пожежа» (на фоні зеленого полум`я), «Фараонові змії» (поява казкових змій з піску), вода, що часто використовується в якості пожежогасіння, раптово провокує пожежу (взаємодія Алюмінію і Йоду з крапельками води), «Магній, що палає», який продовжував горіти в атмосфері оксиду карбону (IV), «Виверження вулкана» (вулкан Рудольфа Бьоттгера), «Запал Кибальчича» (бенгальські вогні), каталітичний розклад пероксиду водню (вибух палаючої суміші – водню і кисню), вибух бертолетової солі з фосфором. Кожен експеримент супроводжувався захоплюючими пізнавальними історіями. Наприклад, загоряння багатьох органічних речовин (цукор) від дотику із сумішшю бертолетової солі і концентрованої сірчаної кислоти було використано Миколою Кибальчичем, який сконструював бомбу ще 1881-го року, що стала прообразом сучасних гранат.

Загалом атмосфера заходу повністю відповідала прийдешньому святу – хімічні феєрверки, вибухи, яскраві спалахи − підсилювали враження від побаченого.

Запрошуємо до участі в проекті, бажаємо усім ентузіазму і творчого натхнення!!!Версія для друку Опубликовано: 27 Грудня 2016
Поділитись: