Старт Всеукраїнського культурно-освітнього проекту до 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

Старт Всеукраїнського культурно-освітнього проекту до 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української національної культури належить Михайло Грушевський – визначний історик, археолог, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, організатор української науки, громадсько-політичний і державний діяч, засновник УНР. Саме з його творчою спадщиною пов’язані ідеї відродження української культури і науки, історичної свідомості й національної гідності народу.


З метою осмислення та актуалізації спадщини фундатора української державності, Київська МАН започатковує Всеукраїнський культурно-освітній проект до 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського – «Михайло Грушевський: минуле й сьогочасне».





У презентації та старті проекту, які відбулися 12 січня в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського,  взяли участь:




  • нащадки Михайла Грушевського: онука Марка Федоровича Грушевського – Грушевська Валерія Львівна та правнучка − Левчук Ярослава;


  • гості, які приїхали з місць, де бере свій початок родове коріння Грушевських: Людмила Геннадіївна Левчук – завідувач музею М.С. Грушевського, що у селі Сестринівка Козятинського району Вінницької області, Володимир Петрович Осадчий (директор) і учні загальноосвітньої школи ім. М.С. Грушевського села Лісники Києво-Святошинського району Київської області;


  • Зураб Зурабович Топхурія – Радник з питань культури Посольства Грузії в Україні;


  • Світлана Михайлівна Панькова – директор Історико-меморіального музею Михайла Грушевського;


  • Олександр Сергійович Кучерук – завідувач відділу Української революції 1917-1921 років Національного музею історії України;


  • Ольга Олегівна Ковалевська – старший науковий співробітник Інституту історії України НАНУ, доктор історичних наук;


  • Володимир Олексійович Васинюк – директор Київської МАН;


  • учні та вчителі шкіл-партнерів Київської МАН: гімназії №59, СШ №197 імені Дмитра Луценка, СШ №14 імені С.Ф. Грушевського, гімназії  НПУ імені  М.П.Драгоманова, гімназії «Академія», гімназії №178, спеціальної школи-інтернату №15 для дітей з наслідками поліомієліту та церебрального паралічу, Коледжу економіки, права та інформаційних технологій ВНЗ Університету економіки та права «КРОК».



Після вітальних слів почесних гостей зібрання проект презентувала завідувач відділу навчально-виховної роботи Київської МАН, керівник секції педагогіки Лариса Яківна Карчина.





Зі складовими проекту ознайомили:



1. Дискусійний клуб «Історія навколо нас» – Григорій Миколайович Старіков, науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ;



2. Конкурси учнівських науково-дослідницьких робіт − «Творча спадщина Михайла Грушевського» та творчих робіт, пов’язаних з увіковіченням пам’яті М. Грушевського – Світлана Михайлівна Панькова, директор Історико-меморіального музею Михайла Грушевського;



3. Розробка екскурсійних маршрутів місцями, пов’язаними з перебуванням Михайла Грушевського – провідний науковий співробітник Історико-меморіального музею музею Микола Олександрович Кучеренко.





Ми дуже пізно відкрили М. Грушевського і як історика, і як політичного діяча. Забулася мудра латинська приказка: «Історія – вчителька життя». Грушевського порівнюють з феніксом, що відродився з попелу після десятиліття заборон, перекручень, фальсифікацій. Вчений світового рівня, творча спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, фундаментальністю, Михайло Грушевський належав до тих видатних особистостей, які сповна пізнали велич й насолоду тріумфу і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірним ідеям свого життя.





До участі у проекті запрошуємо учнів та молодь всіх вікових категорій. Умови проведення будуть представлені на сайті Київської МАН.



Версія для друку Опубликовано: 13 Січня 2016
Поділитись: