Срібний призер Міжнародного конкурсу «INFOMATRIX – 2014» Сергій Лук’янов: «Мрію, щоб винайдення нових пристроїв та технологій стало моєю професією»

Срібний призер Міжнародного конкурсу «INFOMATRIX – 2014» Сергій Лук’янов: «Мрію, щоб винайдення нових пристроїв та технологій стало моєю професією» У Бухаресті (Румунія) завершився Міжнародний конкурс комп’ютерних проектів серед учнівської та студентської молоді «INFOMATRIX – 2014». «Infomatrix» має на меті спонукати молодих людей застосувати на практиці свою фантазію, свою пристрасть до науки, свою творчість. Він не тільки дає можливість учасникам з різних куточків світу конкурувати між собою , демонструючи власні таланти і професіоналізм, а й сприяє розвитку міжкультурного діалогу і співпраці.
Цього року юні винахідники представили 258 проектів. Конкурс проводився у 5-ти категоріях: програмування; інформаційна інженерія; робототехніка; комп’ютерне мистецтво; короткометражний фільм.Україну на цьому міжнародному змаганні представляли 6 переможців національного етапу, проведеного Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді у березні 2014 року. Всі наші делегати привезли на Батьківщину заслужені нагороди.

Серед представників української команди власну  наукову розробку презентував вихованець Київської Малої академії наук учнівської молоді   Лук’янов Сергій Сергійович, учень 11-А класу гімназії НВК «Домінанта» (науковий керівник: Хован І.В., завідувач відділення фізики і астрономії Київської МАН).

За свою наукову роботу на тему «Розробка інноваційних окулярів і комп’ютерних ігор для лікування косоокості у дітей» Сергій отримав срібну медаль.Одразу після повернення Сергія з Румунії ми поспілкувалися з ним і розпитали, якими є його найяскравіші враження від конкурсу.


  •  Сергію, поділися своїми враженнями.Найбільш хвилюючим моментом став  приїзд до будівлі, в якій проводився конкурс. Мене охопив вир позитивних емоцій! Конкурсантів – безліч, адже це були представникиблизько 43 країн світу: Уганди, Лаосу, Мексики, Туреччини, Казахстану, Туркменістану, Сомалі, Австралії, Польщі, Румунії та ін. Учасники були одягнені в національний одяг, всі додавали до оформлення свого стенду окремі національні елементи: місцеву їжу, прапорці, сувеніри. Все навкруги  захоплювало та вражало своїм колоритом!Загалом, захід був проведений на найвищому рівні. Презентації робіт, емоційне спілкування, святкові дійства відкриття та  закриття, народні танці, пісні, зокрема Румунії та Туреччини, ну і звісно, моє нагородження!
  • Як ти вважаєш, чи була корисною для твого наукового шляху ця подорож?Вважаю, що так. Я зміг представити свій проект на всесвітньому рівні! Отримав корисний досвід, можливість поспілкуватися і  порадитися з відомими  на весь світ науковцями.


  • Чи вдалося тобі поспілкуватися з іншими конкурсантами?Так, я зміг поспілкуватися з іншими учасниками. Всі були досить товариські, проте перед захистом більшість, все ж таки, із хвилюванням повторювали тексти своїх доповідей. Я потоваришував із двома хлопцями – з Казахстану (Бекракхмет Чінгіс) і Таїланду (Чок Чокчаї).
  • Яку наукову розробку ти презентував на цьому міжнародному конкурсі?Я презентував комплекс для лікування косоокості у дітей, який складається зі спеціальних окулярів та програми. Якщо дуже коротко, то я використовував той самий ефект, що й у 3Dкінотеатрах, коли нам подають зображення через синій та червоний колір. Проблема в тому, що для дитини, в якої є косоокість, ця вправа є складною, адже в неї проблеми з бінокулярним зором. Граючи, м`язи ока тренуються та відновлюють свої функції.
  • Чи плануєшти  у майбутньому продовжувати займатися науковою діяльністю?Звичайно, планую. У мене є велика кількість нереалізованих ідей. Мрію, щоб винайдення нових пристроїв та технологій було не просто моїм хобі, а моєю професією.  Щиро вітаємо Сергія, а також усіх призерів конкурсу, і бажаємо нових наукових досягнень!Версія для друку Опубликовано: 15 Травня 2014
Поділитись: