Спогади заради майбутнього

Спогади заради майбутнього 28 січня мало б виповнитися 69 років людині, яка належить до когорти тих, що творили та творять славу України. Леонід Каденюк, Герой України, її перший космонавт. В історії Київської МАН він також відіграв значну роль – був членом її Піклувальної Ради. Київська МАН спільно з Національним центром «Мала академія наук України» до цієї річниці провели вечір пам’яті Леоніда Каденюка. Учасниками заходу стали: родина першого космонавта, науковці, що брали участь у програмах того українсько-американського проєкту, вихованці Київської МАН, учні ЗЗСО м. Києва.
Зі спогадами про Леоніда Костянтиновича виступила його дружина Віра Юріївна Каденюк. Керівник секції «Екологія» Київської МАН, провідний науковий співробітник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України В.І. Назаренко, який на той час був керівником спільного українсько-американського космічного експерименту «Вчителі та учні досліджують рослини в космосі», що був складовою частиною того космічного проєкту, розповів про свої враження від співпраці з Леонідом Каденюком, а також про участь київських школярів у цій науково-освітній програмі.

Учасники цього вечора пам’яті мали змогу відвідати меморіальну виставку експонатів, що розповідають про той політ: костюм, у якому Леонід Каденюк літав у космос, годинник, який на той момент був на ньому, та ін…

На завершення зустрічі учні взяли участь у конкурсі на краще запитання про Леоніда Каденюка та його політ. Діалог між Вірою Юріївною та дітьми виявився дуже цікавим та теплим. Переможці отримали книгу Леоніда Каденюка «Місія -- космос», а також видання Київської МАН «ТОП 20 робіт київських МАНівців».

Головне враження від цієї зустрічі, мабуть, полягає в тому, що, крім славетного минулого,  в України є всі підстави стати високотехнологічною країною і в майбутньому: адже такі прекрасні вихованці секцій Київської МАН, учні авіакосмічного ліцею НАУ, КПНЛ №145, ліцею міжнародних відносин №51 є тим національним скарбом, який і майбутньому дозволить нашим громадянам із гордістю промовляти: Слава Україні!

Версія для друку Опубликовано: 29 Січня 2020
Поділитись: