Соціальний стартап з розвитку швидкубінгового руху в школі від Івана Ковача

Соціальний стартап з розвитку швидкубінгового руху в школі від Івана Ковача Продовжуємо цикл публікацій по знайомству з вихованцями відділення економіки Київської МАН, учасниками проектів «Занурення у бізнес», «Економісти без меж» та майбутнього Четвертого Київського фестивалю стартапів «Class IDея», запланованого на 15 квітня. Наразі під час караниину вони активно вдосконалюють вдома стендові презентації та наочні матеріали для власних стартапів.

Таланти наших вихованців вражають. Так, одним з наймолодших стартаперів відділення економіки, є Ковач Іван, учень 4-А класу загальноосвітнього закладу середньої освіти №200. Серед сфери захоплень юного науковця - збирання кубика Рубика 2/2, 3/3, 4/4, дзеркального кубу 3/3 та 2/2, скьюбу, пірамідки тощо. Швидкубінгом він займається близько року. Крім цього, Іван захоплюється спортивною гімнастикою вже 3 рік і має 1-ий юнацький розряд. Відвідує гурток «Комп‘ютерні технологія та графіка» при Центрі позашкільної роботи Святошинського району «Північне сяйво». У 2019 році отримав дипломи ІІІ ступеня за перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Захисники України» та ІV Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок». Крім того, Іван має гарні результати роботи в команді, протягом 2016-2018 рр. відвідував гурток футболу при ДЮСШ №25 і у 2018 році був нагороджений грамотою за 1 місце у Всеукраїнському турнірі «Кубок Прикарпаття - 2018», як гравець команди Legion XXI.

10-річний стартапер прагне впровадити в своїй школі швидкубінговий рух з перспективою поширення на інші школи та райони міста Києва.

Швидкубінг - це заняття із швидкого збирання кубика Рубика, який на сьогодні є найпопулярнішою математичною головоломкою. Іван впевнений, що поширення даного заняття допоможе дітям відчути себе щасливішими, впевненішими в собі, успішнішими, сформує необхідні навички здорового способу життя, дух конкуренції, культуру спілкування та взаємодії один з одним, розів'є просторову уяву, логічне та системне мислення, математичні здібності, гарно тренує пам'ять та концентрацію уваги.

Завдяки розвитку моторики рук, доведено, що швидкубінг знімає нервову напругу і психічні перевантаження всього організму. До даного заняття планується залучити також учнів з незахищених верств населення - діток з особливими освітніми потребами, зокрема, з iнвалідністю, з багатодітних та малозабезпечених сімей, ВПО та їх сім'ї.

Назва проекту «200 Швидкуберів» містить в собі ціль - проведення змагань в жовтні 2020 року в загальноосвітньому закладі середньої освіти із залученням близько 200 юних швидкуберів. До цього часу планується активна робота із школярами через віртуальні канали дистанційного спілкування - Телеграм-платформу, Вайбер-групу, де будуть опитування, постійний обмін досвідом, посилання на сайти та джерела інформації, навчання через youtube канали у провідних швидкуберів України.

Також для залучення учнів до швидкубінгового руху запланована акція по наданню безкоштовного майстер класу по збиранню кубика від Івана Ковача. Для цього потрібно показати в щоденнику оцінку 11-12 балiв з математики. Крім традиційних змагань серед хлопчиків, стартап передбачає зміну стереотипів та залучення дівчат до складання кубика, а в перспективі - проведення змагань між хлопчиками і дівчатами.

Отже, така практика як швидкубінг дуже необхідна суспільству, а особливо - сучасній школі і повинна поширюватись.

 

Версія для друку Опубликовано: 25 Березня 2020
Поділитись: