Ще три відділення Київської Малої академії наук –української філології та мистецтвознавства, історії та технічних наук – провели онлайн настановчі сесії. Як багато цікавого вони пропонують!

Ще три відділення Київської Малої академії наук –української філології та мистецтвознавства, історії та технічних наук – провели онлайн настановчі сесії. Як багато цікавого вони пропонують! Відділенням української філології та мистецтвознавства, кредо якого - у рідному слові наша сила, представлені проєкти  «Краса і сила рідної мови» –та «У пошуках слова»; флешмоби  «Поетичний уклін» з нагоди 150-річчя від дня народження української письменниці Лесі Українки та «Весняні рими» до Всесвітнього дня поезії; серія святково-тематичних майстер-класів із виготовлення ляльок, новорічних прикрас, великодніх писанок тощо. Особливої уваги заслуговує унікальний проєкт «У пошуках слова», в рамках якого юні літератори отримують нагоду заявити про себе світу та опублікувати свої твори.  Випускниця відділення Олександра Харлан слушно відмітила: «Київська МАН – це місце натхнення!»

Не менш натхненними  були й відео розповіді про дослідження вихованців відділення історії «Грушевський на Гуцульщині» та «Експедиція стежками Олекси Довбуша». У цьому відділенні вивчають вітчизняну та всесвітню історію, минуле рідного краю, його етнологічні прояви, їх цікавить матеріальна та духовна культура українців, родовід власної родини, історія козацької доби, хвилює проблематика Голодомору, події періоду Другої світової війни, національно-визвольний рух українців, історія українських міст і сіл, зокрема зниклих з мапи нашої країни населених пунктів, збереження історико-культурної спадщини та використання її в туристичній справі, створення музейних колекцій, повернення до духовної скарбниці імен видатних українців, викреслених у період тоталітарного режиму з нашої історії.  Зворушлива розповідь Кирила Савчука про традиції своєї родини, про то як в ній зберігаються та цінуються сімейні реліквії,  підтвердила доцільність та актуальність нового проєкту відділення «Україна – моя родина». А ще у відділенні твердо знають, що слово «мандри» пішло від МАН, тому проєкти  «МАНдруємо світом разом», «Пізнаємо Україну разом» «Школа юних гідів» запрацювали й у віртуальному світі.

Проєкти та наукові напрями відділення технічних наук, на перший погляд, є більш практичними. Але й тут без творчої думки, натхнення і креативності не досягти бажаних результатів. Це яскраво і талановито доказали вихованці та випускники відділення Поліна Кондратюк, Єлізавета Столярчук, Володимир Каран, Гліб Карягін, Люда Люшенко. Розробки та дослідження цих та інших вихованців відділення технічних наук не тільки перемагають у різноманітних конкурсах, а й здатні зробити життя більш безпечним та комфортним.

Запрошуємо приєднатись до нашої натхненної і талановитої спільноти, власноруч торкнутись минулих епох і  стати творцями майбутніх!

Заходьте, реєструйтесь і починаємо працювати!

Версія для друку Опубликовано: 16 Вересня 2020
Поділитись: