Сергій Олексійович Костерін: поради академіка молодим науковцям

Сергій Олексійович Костерін: поради академіка молодим науковцям 16 вересня ц.р. відбулася урочиста зустріч заступника директора з наукової роботи Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, академіка НАН України С.О. Костеріна з вихованцями Київської Малої академії наук учнівської молоді та Київського Палацу дітей та юнацтва. С.О. Костерін - біохімік та біофізик, доктор біологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної Премії України в галузі науки і техніки та Премії НАН України ім. О. В. Палладіна, віце-президент Українського біохімічного товариства починав свій творчий шлях в Київській Малій академії наук «Дослідник». Перші кроки в світ науки він зробив у гуртку біоніки та біокібернетики Київського Палацу піонерів та школярів під керівництвом Хоменко Ірини Єфимівни. В цьому ж Палаці прозвучала і його перша наукова доповідь.

Спілкуючись з присутніми Сергій Олексійович розповів про етапи свого наукового сходження і дав поради юним науковцям, відмітивши три чесноти, які мають бути притаманні людині. По-перше, треба завжди бути ввічливим, толерантним, вміти вибачати помилки інших і поважати їх думку. По-друге, не гаяти марно час, а використовувати його ефективно для свого творчого розвитку, самовдосконалення. І третє, ставити перед собою мету і неухильно слідувати до її досягнення. Для творчої молоді це так звана «вертикаль»: школа – університет – аспірантура – докторантура. Бути впевненим в своїх силах, ніколи не припиняти вчитися, відкривати нове й досягати вершин і своєї заповідної мрії.

Оскільки 25 серпня під час свого славетного ювілею Сергій Олексійович був у відпустці, то теплі привітання з 70-річчям стали ще одним сюрпризом у перші робочі дні. Від Київської Малої академії наук керівник відділення екології та аграрних наук Ісаченко О.М., а від Київського Палацу дітей та юнацтва керівник наукового товариства «Дослідник» КПДЮ Буранова Я.Ю. та завідувачка лабораторії екології Моргун Н.Ю. Вони подякували ювіляру за багаторічну активну участь у вихованні наукової зміни на всіх рівнях, активну життєву позицію та побажали міцного здоров'я і подальших творчих успіхів.

Провідний науковий співробітник Інституту біохімії Назаренко В.І., який біля 50 років є відповідальним за шефську роботу з Київською МАН, відмітив, що дирекція установи, зокрема Сергій Олексійович, створили всі умови, щоб науково-освітянська, виховна діяльність Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна серед учнівсько-студентської молоді була на висоті. Як результат цієї багатогранної науково-виховної роботи його співробітниками за останні 45 років стали понад 50 чоловік, які свого часу були залучені до гуртка біологічної хімії Київського Палацу дітей та юнацтва та секцій Київської МАН і виконували свої роботи в інститутських лабораторіях під керівництвом науковців. Переважна їх кількість активно включилася до науково-дослідної роботи в підрозділах Інституту і демонструє зрілий рівень виконавчої майстерності, захистили кандидатські й докторські дисертації, а дехто з них спромігся на обрання дійсними членами НАН України.

 

18.09.2020

Володимир Назаренко

 

Версія для друку Опубликовано: 18 Вересня 2020
Поділитись: